ZAŚLEPIENIE EGR I NAPRAWA W MASZYNACH I CIĄGNIKACH

Zaślepienie EGR to jeden ze sposobów na rozwiązanie usterki zaworu recyrkulacji spalin w maszynach. A jakie są inne możliwości? Listę możliwych napraw znajdziesz poniżej i pamiętaj, że usługę serwisu zaworu EGR wykonamy dla Ciebie na miejscu we Wrocławiu lub w dowolnie wskazanej lokalizacji!

  • usuwanie EGR
  • emulator EGR
  • zaślepianie EGR
  • programowe wyłączenie EGR
  • wymiana EGR
  • naprawa EGR
  • czyszczenie EGR

Sprawdź poniżej jak rozwiązujemy problem EGR w maszynach przemysłowych lub od razu zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły 🙂

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

PROBLEM Z EGR

Jeśli Twoja maszyna rolnicza, maszyna budowlana czy maszyna przemysłowa zaczęła wyrzucać z układu wydechowego czarne chmury, to znak, że uszkodzeniu mógł ulec zawór EGR. Jest to jedna z najbardziej popularnych usterek, którą może zweryfikować diagnostyka komputerowa. Usługę tę wykonamy we Wrocławiu lub dowolnie wskazanym przez Ciebie miejscu.

Jeżeli nasz zespół stwierdzi, że problem z EGR w Twojej maszynie faktycznie stanowi źródło usterki, wówczas skutecznie się z nim obejdziemy. Ale zacznijmy od początku.

Co to jest EGR? Nic innego jak zawór układ recyrkulacji spalin w skrócie Exhaust Gas Recirculation. Niestety, podobnie jak inne podzespoły silników diesla, zawór ten lubi płatać figle i należy do jednej z najbardziej popularnych usterek w silnikach wysokoprężnych. Jak zwykle okazuje się, że jest element drogi, wrażliwy i wymaga odpowiedniej eksploatacji. Jego wadliwe działanie jest następstwem wspomnianych wcześniej kłębów czarnego i szkodliwego dymu z układu wydechowego. Powodem tej usterki jest nieszczelność elektrozaworu EGR.

 

CZYSZCZENIE EGR, ZAŚLEPIANIE EGR, USUWANIE EGR, REGENERACJA EGR

Jak możemy naprawić EGR? Mamy na to kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów, a już na pewno odradzamy zakup nowego. Dlaczego? Z uwagi na wrażliwość tego elementu, problem i tak powróci.

W niektórych przypadkach okazuje się, że problem rozwiązuje zwykłe czyszczenie EGR, ponieważ usterkę spowodował tak zwany nagar, czyli mieszanka sadzy i oleju. Rozwiązanie to będzie skuteczne pod warunkiem, że nie doszło do trwałego uszkodzenia zaworu. W tej sytuacji czyszczenie okazuje się najtańszym i najskuteczniejszym usunięciem usterki.

Jeżeli jest inaczej, a elektrozawór faktycznie uległ już mechanicznemu uszkodzeniu,  jest inna opcja. Jaka? Zaślepienie EGR. Jest to operacja polegająca na uśpieniu czujnika EGR (emulacja EGR) polegająca na programowej modyfikacji systemu. Usługa ta należy do najbardziej skutecznej i trwałej w swym działaniu operacji usuwającej problem z EGR.

Ostatnią możliwą do zastosowania usługą w aspekcie wadliwego elektrozaworu jest regeneracja EGR. Należy jednak pamiętać, że każda usterka jest indywidualnym problemem, dlatego celem naszej ekipy będzie nie tylko rozwiązanie problemu, ale wybór optymalnego dla Twojej maszyny rozwiązania.

A jak zdiagnozować problem i sprawdzić EGR? Zawsze, ale to zawsze wyłącznie w specjalistycznym miejscu, takim jak nasze. A te wykonamy dla Ciebie na miejscu we Wrocławiu lub w dowolnie wskazanym miejscu. W końcu Twój problem to nasza interwencja. Gdziekolwiek jesteś.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283