Usuwanie, zaślepienie, wyłączanie EGR - o co chodzi i jak to robimy?

Usuwanie, a tak właściwie zaślepienie zaworu recyrkulacji spalin (EGR) wraz z jego programowym wyłączeniem jest w pełni bezpieczne dla silnika i pozostałych podzespołów. Zabieg ten jest konieczny w momencie kiedy zwykłe czyszczenie EGR nie pomaga, a klapa zaworu z uwagi na usterkę, stale pozostaje w pozycji otwartej. Taka sytuacja nie wróży nic dobrego, mało tego, czyni wiele zła dla kosztownego filtra cząstek stałych, mogąc go doszczętnie uszkodzić!

Dlatego tak ważne jest niebagatelizowanie sytuacji, w której pojazd traci moc, nadmiernie dymi lub wchodzi w tryb awaryjny.

Jakie pojazdy obsługujemy?

Samochody osobowe
BMG icon

Samochody osobowe

Obsługujemy praktycznie wszystkie samochody osobowe, oferując kompleksową usługę – od diagnostyki, po zaślepienie zaworu oraz nową mapę.

Pojazdy ciężarowe
BMG icon

Pojazdy ciężarowe

Pojazdy ciężarowe, w przeciwieństwie do większości aut osobowych, muszą zarabiać na siebie. W sytuacji problemu z zaworem EGR służymy pomocą nie tylko we Wrocławiu, ale całej Polsce, a nawet w innych krajach!

Maszyny budowlane
BMG icon

Maszyny budowlane

Maszyny budowlane, podobnie jak samochody ciężarowe, nie mogą pozwolić sobie na nierentowną przerwę. Dlatego służymy pomocą, oferując usługi z dojazdem do Klienta.

Opinie naszych klientów

Jarek Grybel
Jarek Grybel
06:08 10 Nov 21
Polecam / Pełen Profesjonalizm / Na Końcu Uśmiech Klienta 😁🏎🏎🏎
Wiktor
Wiktor
17:42 21 Sep 21
Kawa wypita , chip zrobiony , auto mniej spala i szybciej przyspiesza. Cena też bardzo dobra , w dodatku można było sporo się dowiedzieć od mechanika. Ja jestem zadowolony i mogę śmiało polecać.
Krzysztof Popczyk
Krzysztof Popczyk
11:10 13 Aug 21
Super obsługa, profesjonalne podejście do klienta, oby więcej takich firm świadczących usługi związane z naprawą samochodów. Ja zdecydowanie poleca i warto było jechać do nich 60 km.
Ireneusz Kwiatkowski
Ireneusz Kwiatkowski
23:04 27 Jul 21
Zrobilem czip tuning w firmie BGM Wroclaw 27 07 2021 i wyjechalem o 14 pacjent to Audi q7 4,2 tdi i do teraz czyli 28 07 2021 banan z twarzy niechce mi zejsc a wszyscy co sie tak cieszysz a ja na to przejedz sie moja q7 wrazenia z jazdy niesamowite znaja sie w 100% polecam warto jechac do nich nawet 1000km i napewno... tam wróce z nastepnymi modyfikacjami z 320ps wykrzesano 370ps po prostu czarodzieje Pozdro BGMczytaj więcej
Krzysztof Szalek
Krzysztof Szalek
20:44 16 Jul 21
Bardzo konkretne i profesjonalne podejście do klienta. Bez nawijania makaronu na uszy-ta praca jest zarówno pasja tych chłopaków.Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.Moja X5 m50d spala po nowej mapce ok. 1,5l/100km mniej. Jak jej gniotę po 220-240km/h to do pół l/100km więcej.
Damian K
Damian K
05:34 10 Jul 21
Obsługa na najwyższym poziomie. Panowie znają się na swojej robocie. Problem w postaci dpf-a został usunięty w umówionym czasie pomimo utrudnionego dostępu. Cena nie uległa zmianie, co nie jest niestety standardem u wszystkich. Auto złapało drugi oddech, będę polecał i na pewno jeszcze wpadnę na chipa.Peugeot... 508Dziękuję i pozdrawiam serdecznieczytaj więcej
Patryk Rogowicz
Patryk Rogowicz
17:46 12 Jun 21
pacjent mercedes w212fl 2.2 cdi 170KM/400Nm pierwsze hamowanie pokazało 185KM/390Nm Stage 1 podniesienie mocy do 208KM/430Nm, usługa była prezentem na dzień ojca, auto miałem do dyspozycji dosłownie na chwile, zostałem obsłużony szybko, sprawnie i profesjonalnie, bez zbędnych niespodzianek, wybór padł na bmg bo... zależało mi na bezproblemowej usłudze, nie zawiodłem się, a radość ojca bezcenna jeszcze raz wielkie dzięki za znalezienie terminuczytaj więcej
Zobacz wszystkie opinie
js_loader

Skontaktuj się z nami!

Jeśli Twój pojazd nadmiernie dymi, stracił moc, a na desce rozdzielczej pojawił się „check engine”, koniecznie reaguj, aby nie pojawiły się kolejne uszkodzenia na większą skalę.

Jeśli posiadasz samochód osobowy odwiedź nas we Wrocławiu, a jeżeli jesteś w posiadaniu pojazdu ciężarowego lub maszyny budowlanej, możemy podjechać we wskazane przez Ciebie miejsce!

Odezwij się do nas i bez zobowiązań ustal termin wizyty lub zaczerpnij więcej informacji.

Pomóżcie mi, chcę ustalić termin!

FAQ

Tak.

Negatywne skutki zarówno dla środowiska jak i samego pojazdu niesie za sobą wyłącznie bagatelizowanie usterki, a nie jej naprawa.

Tak naprawdę nie o usuwanie chodzi, bo nic nie znika, a o fizyczne zaślepienie zaworu recyrkulacji spalin, za pomocą sprawdzonej i bezpiecznej metody.

Zaślepienie EGR to tak naprawdę sposób na pozbycie się problemów od strony wadliwej klapy, ale należy pamiętać, że taka interwencja musi zostać wzbogacona o wyłączenie zaworu z poziomu komputera, bo w innym przypadku uszkodzony zostanie filtr cząstek stałych!

Programowe wyłączenie EGR to nieodzowny element całej usługi zakładając profesjonalizm i gwarancje jakości w miejscu, w którym wykonywana jest usługa!

Poza diagnostyką i fizycznym zaślepieniem układu ingerencja w mapę jest konieczna. Tylko tak kompleksowa usługa daje gwarancję na bezpieczne i skuteczne pozbycie się problemów z nadmiernym kopceniem, brakiem mocy i wchodzeniem jednostki w tryb awaryjny.

Cena za usuwanie EGR czyli programowe wyłączenie zaworu recyrkulacji spalin oraz fizyczne zaślepienie to z reguły kwoty w okolicach od 500 zł netto do 700 zł netto dla aut osobowych i wartości wyższe dla pojazdów ciężarowych i maszyn budowlanych.

Jakie są objawy uszkodzonego zaworu EGR i jak im zapobiec?

EGR to nic innego jak skrócona nazwa dla zaworu recyrkulacji spalin, którego usterki przypominają nieszczelność w układzie dolotowym. Wówczas pojazd traci moc, nadmiernie dymi, wchodzi w tryb awaryjny lub  nawet nie odpala.

Istotną rolę odgrywa tu specjalna klapa, która z uwagi na zebrany nagar lub mechaniczną usterkę, po prostu nie domyka się, pozostając otwartą. Jest to bardzo niebezpieczne dla kosztownego filtra cząstek stałych oraz układu dolotowego.

 

USUWANIE EGR

Usuwanie EGR to skuteczny sposób na rozwiązanie problemu z zaworem recyrkulacji spalin. Może go też wyłączyć, zaślepić lub po prostu wyczyścić. Jaki zakres usług wykonamy dla Ciebie i Twojego auta osobowego w ramach serwisu zaworu EGR?

  • usuwanie EGR
  • emulator EGR
  • zaślepianie EGR
  • programowe wyłączenie EGR
  • wymiana EGR
  • naprawa EGR
  • czyszczenie EGR

 

USZKODZONY EGR

Jeżeli Twoje auto napędza silnik diesla, i które zaczęło wyrzucać za sobą czarne chmury sadzy to znak, że dotknął Cię problem zapchanego filtra cząstek stałych, klap wirowych, wtryskiwaczy lub właśnie zaworu EGR. W naszym centrum BMG skutecznie rozprawimy się z napotkanym problemem, a zweryfikujemy go za pomocą diagnostyki komputerowej. Usługę naprawy problemu z EGR wykonamy dla Ciebie na miejscu we Wrocławiu lub dowolnie wskazanym miejscu po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Załóżmy, że źródłem problemu okazał się faktycznie EGR. Co to jest EGR i jakie są objawy jego uszkodzenia? Otóż EGR to tak naprawdę zawór stanowiący układ recyrkulacji spalin. W przypadku samochodów diesla system ten stanowi w głównej mierze źródło filtracji szkodliwych substancji, którego celem jest ochrona środowiska.

Dla posiadacza samochodu diesla, czyli dla Ciebie, zawór ten stanowi tak naprawdę jeden z najczęstszych problemów. Poziom eksploatacji tego układu jest naprawdę wysoki, wobec czego stanowi tą jedną z najbardziej popularnych usterek w samochodach uposażonych w silnik wysokoprężny.

Problem z EGR dotyczy głównie zacięcia się systemu w konkretnej pozycji, co powoduje nieszczelność zbliżoną swymi skutkami do tej z systemu w układzie dolotowym. Rozszczelnienie jest więc powodem podobnych objawów, polegających na ”kopceniu z rury”.  Usterki z elektrozaworem EGR pojawiają się najczęściej w skutek wyłącznie miejskiej eksploatacji samochodu.

 

CZYSZCZENIE EGR, ZAŚLEPIANIE EGR, USUWANIE EGR, REGENERACJA EGR

Jakie są metody naprawy wadliwego systemu EGR? Tak naprawdę jest na to kilka sposobów, wymaga ona jednak dużego doświadczenia, skutecznej diagnostyki komputerowej oraz specjalistycznego oprogramowania. W naszym centrum BMG mamy wszystko czego Ci potrzeba, włącznie z doświadczonym zespołem mechaników.

Owszem, można kupić nowy zawór EGR jednak będzie to drogie rozwiązanie. System ten podobnie jak filtr cząstek stałych jest drogim elementem eksploatacyjnym, a kupno nowego i tak gwarantuje rozwiązanie jedynie do czasu kolejnej usterki. Takie czasy. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup nowego elektrozaworu, pamiętaj aby zakupić nowy system.

Skutecznym i tanim rozwiązaniem problemu może okazać się na początek zwykłe czyszczenie EGR, ponieważ problem z jego funkcjonowaniem może być zależny od zgromadzonej wokół sadzy i oleju – tak zwanego nagaru. Jeżeli zawór nie został jeszcze uszkodzony, jest szansa, że będzie działał ponownie.

Jeśli to nie pomoże, następnym krokiem jest zaślepienie EGR, konkretnie czujnika EGR co wiąże się również z programową modyfikacją układu, wymagającą doświadczenia i odpowiedniej klasy sprzętu. Rozwiązanie to jest jednak najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się usterki, a przede wszystkim jest gwarancją, że problem nie powróci. Po przeprogramowaniu czujnika EGR Twoje auto zacznie jeździć jak nowe.

Ostatecznym rozwiązaniem jest regeneracja zaworu EGR, która ma na celu naprawdę wadliwego systemu. Rozwiązanie to jest alternatywą dla dwóch powyższych metod, jednak to w ostateczności sam Klient decyduje o finalnej metodzie usunięcia usterki. Pamiętaj, że każdy samochód to osobny pacjent, dlatego przede wszystkim diagnostyka i analiza sytuacji, a następnie wybór optymalnego rozwiązania dedykowanego dla Ciebie.

 

A jak sprawdzić EGR?

Zawsze, ale to zawsze wyłącznie w specjalistycznym miejscu, takim jak nasze.