Usuwanie AdBlue, czyli programowe wyłączenie systemu SCR

Usuwanie adblue, a tak właściwie programowe wyłączenie systemu SCR z poziomu sterownika za pomocą indywidualnej mapy, to tylko jeden z czynników umożliwiający uporanie się z dość uporczywym systemem SCR. Jaki zakres usług wykonamy dla Ciebie i Twojego pojazdu wyposażonego w mocznik AdBlue?

  • diagnostyka komputerowa 
  • serwis adblue / scr
  • naprawa adblue / scr
  • emulator systemu adblue / scr
  • usuwanie adblue, bazujące na programowym wyłączeniu systemu SCR

Jakie pojazdy obsługujemy?

Samochody osobowe
BMG icon

Samochody osobowe

Diagnostyka komputerowa to pierwszy etap w ramach wykonywanej usługi usuwania AdBlue, mający na celu potwierdzenie błędów wynikających z usterek systemu SCR.

Pojazdy ciężarowe
BMG icon

Pojazdy ciężarowe

Po wykonanej diagnostyce dla każdego pojazdu tworzona jest indywidualna mapa mająca na celu wyłączenie systemu z poziomu sterownika i oprogramowania komputera.

Maszyny budowlane
BMG icon

Maszyny budowlane

By zachować najwyższy poziom świadczonych usług, po wgraniu nowej mapy ponownie analizujemy i diagnozujemy pojazd, by upewnić się, że wszystkie usterki i błędy systemu zostały skutecznie naprawione.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwego systemu jakim jest układ AdBlue lub już w tym momencie Twój pojazd trawią problemy wynikające z jego zastosowania, auto traci moc wchodząc w tryb awaryjny lub pojawiają się błędy komputera – odezwij się do nas!

Zapewniamy profesjonalną usługę wyłączania AdBlue obejmującą diagnostykę komputerową, indywidualną mapę oraz rzecz jasna gwarancję na wykonywane usługi w autach osobowych, pojazdach ciężarowych i maszynach budowlanych.

Zadzwoń lub napisz do nas, by poznać szczegóły. Czekamy na Twój kontakt.

Odezwij się i poznaj szczegóły

FAQ

Pojazd sygnalizuje błędy, które należy odczytać za pomocą diagnostyki komputerowej. Objawem usterki będzie również brak mocy, nadmierny pobór mocznika  i tryb awaryjny w pojeździe.

Nasza bezpośrednia ingerencja w mapę sprawia, że system SCR zostaje „zaślepiony” z poziomu komputera, wobec czego nie będzie funkcjonował.

Jego wyłącznie nie generuje żadnych problemów.

Tak, jak najbardziej. W ramach wykonywanej usługi tworzymy kopię zapasową oryginalnego oprogramowania wobec czego zawsze można przywrócić pierwotne ustawienia.

Nie, nie będzie. Wyłączony system nie będzie pobierał mocznika.

Problemy z systemem SCR i mocznikiem AdBlue

Jeśli jesteś posiadaczem nowego auta zaopatrzonego w system SCR z mocznikiem AdBlue, który spędza Ci sen z powiek, wykonamy dla Ciebie usługę serwisową w postaci wyłączenia owego systemu. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna i odwracalna dla Twojego pojazdu. Bez znaczenia czy jest to samochód osobowy, bus, pojazd ciężarowy czy maszyna budowlana.

Nieodwracalne będą jedynie korzyści wynikające z zaoszczędzonych przez Ciebie pieniędzy.

Jak to jest z tym AdBlue – usuwamy czy wyłączamy?

Jak usuwamy system SCR z poziomu oprogramowania pojazdu? I jakie będą tego korzyści?

W gruncie rzeczy to naprawdę nie o usuwanie tu chodzi, szczególnie te fizyczne. Nasza modyfikacja polega jedynie na emulacji, a ściślej pisząc, programowej ingerencji w sterownik silnika (ECU). Możliwość modyfikacji oprogramowania w Twoim pojeździe sprawi, że system SCR zostanie zahibernowany, a proces ten jest w 100% bezpieczny i odwracalny.

Efektem tych zmian będzie brak konieczności ciągłego uzupełniania płynu AdBlue, co bezpośrednio przełoży się na pozostałe elementy układu – takie jak pompa czy zbiornik. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, a codzienna eksploatacja Twojego auta stanie się znacznie tańsza.

CZYM JEST AdBlue?

Pytasz „co to jest adblue”?

Odpowiadamy. Jest to wodny roztwór mocznika spełniający rolę reduktora, którego celem jest rozłożenie szkodliwych tlenków azotu w katalizatorze SCR. Mocznik ten wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym jako jeden z elementów mających wpływać na niwelowanie wydostawanych się, szkodliwych dla środowiska substancji w samochodach napędzanych silnikiem diesla. Jeśli Twoje auto napędza wysokoprężny silnik diesla i wyprodukowano je w okolicach 2014 roku, to istnieje bardzo duża szansa, że system ten jest zamontowany w Twoim aucie.

Czy wykonujemy usługę naprawy AdBlue w samochodach osobowych? Jak najbardziej. Jeśli Twój samochód nagle stracił moc, a komputer pokładowy sygnalizuje błędy, może to być właśnie problem z mocznikiem, którego nie można bagatelizować. Problemy z systemem SCR i AdBlue w skutek nieodpowiedniej eksploatacji są w stanie całkowicie unieruchomić auto.

Stosowanie systemu SCR w samochodach osobowych zostało wymuszone przez normy unijne i dla użytkowników aut posiadających tego typu układ stanowi to dodatkowe koszty. Konieczne jest stałe uzupełnianie płynu AdBlue, czyli wspomnianego mocznika. To także eksploatacja pomp AdBlue i specjalnego zbiornika wchodzącego w skład całego systemu. A to generuje dla Ciebie dodatkowe, stałe koszty.

Usuwanie AdBlue Wrocław

Operacje usuwania AdBlue wykonujemy w mieście Wrocław, ale kwestia ta dotyczy głównie aut osobowych, busów i pojazdów ciężarowych. Celem wykonania usługi zapraszamy Klientów do naszego centrum w stolicy Dolnego Śląska, jednakże w przypadku maszyn budowlanych, jesteśmy w stanie przyjechać na wskazane miejsce w dowolnym miejscu na terenie całego kraju.