Problemy z AdBlue w modelach marki Citroen

Usterki z AdBlue w modelach marki Citroen to znana nam i dość często spotykana bolączka. System oczyszczania spalin to bez wątpienia wadliwa i kosztowna w naprawie usterka. Właściciele francuskich samochodów mają naprawdę nie lada problem z AdBlue, ponieważ system lubi się psuć. W autoryzowanym serwisie można zostawić majątek, a problem z czujnikiem NOX, zbiornikiem czy pompą paliwa i tak za chwilę może powrócić!

 

adblue citroen

Jeśli taka bolączka trafiła się również i Tobie, proces usuwania AdBlue ze sterownika auta będzie jedynym relatywnie najtańszym i przede wszystkim skutecznym sposobem na pozbycie się usterki. Taka modyfikacja będzie bezpieczna dla auta i jego pozostałych komponentów, a w dodatku do możliwa do przywrócenia. Usunięcie AdBlue nie wpływa negatywnie na ekologię samochodu czy też poziom spalania. Normy emisji pozostają w normie i nie ma z tym żadnych problemów, a mocznika AdBlue już nie trzeba w ogóle dolewać!

 

Na czym polega wyprogramowanie AdBlue ze sterownika w autach marki Citroen?

Proces naprawy usterki polega na programowym wyłączeniu AdBlue ze sterownika we wszystkich sekcjach związanych z jego funkcjonowaniem. Są to przede wszystkim czujniki NOX, pompa, zbiornik i funkcje w komputerze pokładowym. W rzeczywistości, każdy Citroen, będący poddanym takiej formie naprawy usterki zachowuje się w ten sam sposób co starsze roczniki marki, które w system z mocznikiem AdBlue nie były doposażone!

 

Jak wygląda proces usuwania AdBlue?

 1.  Najpierw zgrywamy seryjną mapę sterownika poprzez złącze OBD.
 2. Tworzymy kopię zapasową i zapisujemy w naszej wewnętrznej bazie.
 3. Wykonujemy precyzyjną diagnostykę mającą na celu potwierdzenie usterki.
 4. Piszemy nową mapę do sterownika pojazdu (ECU) i wgrywamy ją „po kablu” przez złącze OBD.
 5. Wgrywamy napisaną przez nas mapę, wykonujemy testy i resety.

 

Objawy problemów z AdBlue w modelach Citroen

 1. Komunikaty o z komputera pokładowego o konieczności dolania AdBlue pomimo faktu, że bak jest pełny.
 2. Błędy komputera na desce rozdzielczej, wyświetlane przez komputer pokładowy.
 3. Ograniczanie mocy auta.
 4. Ograniczanie maksymalnej prędkości auta poprzez tryb awaryjny.
 5. Odliczanie możliwych do pokonaniu autem kilometrów do czasu jego unieruchomienia.

Jakich błędów unikać i na co musisz zwrócić uwagę!?

Jeżeli jesteś już na etapie 5 usterki, czyli Twój Citroen odlicza już kilometry, to pamiętaj, że po ich wyzerowaniu auto nie będzie więcej odpalać. Jeśli więc akurat jesteś w trasie, NIE GAŚ SILNIKA! Pamiętaj, że pojazd sam z siebie nagle się nie wyłączy i nie stanie, dlatego, że proces unieruchomienia auta pojawi się dopiero po wyłączeniu zapłonu i próbie jego ponownego odpalenia. Jeśli w takiej sytuacji nie będziesz gasić silnika, bez problemu dojedziesz do domu choćby trzeba było pokonać 1000 kilometrów.

 

Najczęstsze błędy komputera potwierdzające awarię systemu AdBlue:

Kod błędu P20A2

Kod błędu P20EE

Kod błędu P20E8

Kod błędu P2204

Kod błędu P208E

Kod błędu P2A00

 

Jak możemy rozwiązać Twój problem z AdBlue?

Jeśli możesz, przyjedź do naszego centrum we Wrocławiu gdzie uwiniemy się z Twoim kłopotem w maksymalnie 1,5 godziny. Jeśli jednak Twój Citroen został już unieruchomiony lub pozwala na maksymalną jazdę z zaledwie minimalnymi prędkościami, wówczas mamy dla Ciebie kolejne dwa rozwiązania.

 1. Możesz samodzielnie wyjąć sterownik samochodu (ECU) i przesłać go kurierem do naszej firmy. W takiej sytuacji proces wykonamy zdalnie.
 2. Możesz zamówić nasz mobilny serwis, który zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresie. Wówczas usługa zostanie wykonana w miejscu Twojego zamieszkania, firmy lub miejsca, w którym Twój Citroen po prostu utkną na dobre. W takiej formie naprawy usterki należy uwzględnić koszty dojazdu.

 

W jakich modelach marki najczęściej notujemy problemy z systemem oczyszczania spalin?

Programowe wyłączenie AdBlue najczęściej wykonujemy w:

Problem z AdBlue w modelach Citroen C3

Problem z AdBlue w modelach Citroen C4

Problem z AdBlue w modelach Citroen C3

Problem z AdBlue w modelach Citroen Berlingo

Problem z AdBlue w modelach Citroen Jumper

 

Masz problem z AdBlue w swoim Citroenie? Kliknij w zakładkę kontakt, wyślij wiadomość, maila lub zadzwoń i ustal z nami szczegóły naprawy Twojego auta.

4/5 - (2 votes)