Usuwanie AdBlue w modelu Citroen C4 Grand Picasso 1.6 Blue HDI

Problemy z AdBlue w modelach marki Citroen to ogromna bolączka (więcej info znajdziesz tutaj). System ulega permanentnym awariom bez względu na model, choć w tym przypadku mamy do czynienia z wersją C4 Grand Picasso. W tym egzemplarzu problem z AdBlue zaczął się od błędu P20E8 wskazując niskie ciśnienie mocznika, co odpowiada za usterkę pompy AdBlue. Komputer mimo pełnego baku informował właściciela o konieczności zalania baku dodatkowymi litrami mocznika, choć ten w praktyce był „pod korek”.

Awarię można próbować naprawić w ASO za kilka tysięcy złotych lub usunąć AdBlue z poziomu sterownika i mieć pewność oraz gwarancję, że problem nigdy więcej nie powróci. Rozwiązanie to jest bezpieczne dla samochodu, proste do ewentualnego przywrócenia, a przede wszystkim znacznie tańsze i skuteczne zarazem.

adblue citroen c4 grand picasso

Programowe usunięcie AdBlue w Citroenie jest totalnie bezpieczne

Zabieg usuwania AdBlue ze sterownika jest całkowicie bezpieczny, nie generuje jakichkolwiek problemów jak zapychanie filtra cząstek stałych, nadmierne dymienie czy utrata mocy. Auto zachowuje się dokładnie tak jak starsze roczniki, niewyposażone w system oczyszczania spalin.

Wyłączenie AdBlue w Citroenach to jedyna opcja, aby nie narażać się na koszty i trwale rozwiązać problem. Wbrew pozorom, usuwanie AdBlue to najbezpieczniejsza i najlepsza ze wszystkich dostępnych opcji.

Rate this post