Problemy z AdBlue w modelach marki Audi

Problemy z AdBlue w egzemplarzach marki Audi to znany nam problem. System oczyszczania spalin jest w stanie doprowadzić właścicieli aut z tym problemem do granic wytrzymałości emocjonalnej. I choć koncern Audi słynie z nieposzlakowanej opinii w zakresie jakości i zastosowanych technologii, o tyle problemy z mocznikiem AdBlue są naprawdę nagminne. Koszty próby naprawiania tego systemu w autoryzowanych serwisach marki to kwoty od blisko 2000 zł za czujnik, do nawet kilkunastu tysięcy złotych za pozostałe elementy, takie jak pompa i zbiornik. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że wymienione elementy po chwili znów mogą szwankować…

adblue audi

W sytuacji kiedy problemy z AdBlue stają się codziennością, jedynym sensownym, relatywnie tanim i skutecznym sposobem na pozbycie się problemu jest operacja usuwania AdBlue ze sterownika auta. Proces wyłączenia AdBlue jest jest nie tylko bezpieczny, skuteczny, stosunkowo tani ale i łatwo przywracalny. Po systemowym uśpieniu systemu oczyszczania spalin, auto zachowuje się zupełnie normalnie. Nie dymi, nie pali więcej, nie wpływa negatywnie na filtr cząstek stałych, a normy emisji pozostają w normie i nie ma z tym żadnych problemów. Co jeszcze istotne, wówczas mocznika AdBlue już nie trzeba w ogóle dolewać!

 

Na czym polega wyprogramowanie AdBlue ze sterownika w autach marki Audi?

Proces rozprawienia się z usterką polega na programowym wyłączeniu AdBlue ze sterownika komputera i wszystkich kwestii związanych z jego funkcjonowaniem. Są to między innymi czujniki NOX, pompa AdBlue, zbiornik oraz funkcje obsługiwane w komputerze pokładowym. W praktyce, każde Audi, które zostanie poddane takiej formie naprawy usterki zachowuje się w ten sam sposób, co starsze roczniki marki, które w ten niezwykle wadliwy i uciążliwy system oczyszczania spalin nie były doposażone fabrycznie.

 

Jak wygląda proces usuwania AdBlue?

 1. Najpierw zgrywamy seryjną mapę sterownika poprzez złącze OBD.
 2. Następnie tworzymy kopię zapasową i zapisujemy ją w naszej własnej bazie programów.
 3. Na dalszym etapie wykonujemy skrupulatną diagnostykę, mającą na celu potwierdzenie usterki i jej szczegóły.
 4. Tworzymy nową, indywidualną mapę do sterownika (ECU).
 5. Nadpisujemy naszą mapę do sterownika, wykonujemy testy i resety.

 

Objawy problemów z AdBlue w modelach Audi

 1. Komunikaty z komputera pokładowego o konieczności dolania mocznika AdBlue pomimo faktu, iż jest on pełny.
 2. Rażące w oczy błędy komputera na desce rozdzielczej.
 3. Odczuwalne ograniczanie mocy auta.
 4. Trwałe ograniczenie mocy auta i prędkości maksymalnej.
 5. Komunikat o odliczaniu kilometrów do czasu unieruchomienia auta.

 

Jakich błędów należy unikać, jeżeli już pojawiło się odliczanie kilometrów!?

Pamiętaj, że w sytuacji kiedy dopadło Cię odliczanie kilometrów to po ich wyzerowaniu auto stanie. Tak więc jeśli jesteś akurat w trasie, NIE GAŚ SILNIKA! Pamiętaj, że pojazd sam z siebie nagle się nie wyłączy, ponieważ proces blokady przemieszczania się auta pojawi się dopiero po wyłączeniu zapłonu i jego ponownej próbie odpalenia. Tak więc dopóki nie będziesz gasić silnika, dojedziesz do domu, warsztatu, albo do nas bez większych problemów. Nie możesz jednak wyłączać swojej Audi na czas tankowania, toalety czy zamawiania jedzenia w restauracji.

Jak możemy pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu z AdBlue w Twoim Audi?

Jeżeli samochód wciąż pozwala Ci na jeszcze względnie sprawne prowadzenie, wówczas przyjedź osobiście do naszego centrum we Wrocławiu, gdzie rozprawimy się z Twoim problem w maksymalnie 1,5 godziny. Jeżeli jednak Audi zostało już uziemione lub pozwala na maksymalną jazdę jedynie z minimalnymi prędkościami, wówczas mamy dla Ciebie dwa rozwiązania.

 1. Możesz wyciągnąć sterownik ze swojego Audi i przesłać go kurierem do naszej firmy. Wówczas usługę wykonamy zdalnie.
 2. Możesz też zamówić nasz mobilny serwis, który przyjedzie na wskazany przez Ciebie adres, tak więc operacja zostanie wykonana w miejscu Twojego zamieszkania, firmy lub miejsca, w którym obecnie utknęło auto. W takich przypadkach jesteśmy w stanie przyjechać do Ciebie na terenie całej Polski, a nawet do krajów Europy, jednak należy w tej kwestii uwzględnić koszty dojazdu. Jakie? Sytuacja ta zależy od dystansu i wyceniana jest indywidualnie.

 

W jakich modelach marki najczęściej notujemy problemy z systemem oczyszczania spalin?

Programowe wyłączenie AdBlue najczęściej świadczymy w modelach marki:

Problem z AdBlue w Audi A4B9

Problem z AdBlue w Audi Q5

Problem z AdBlue w Audi Q3

Problem z AdBlue w Audi Q2

Masz problem z AdBlue w swoim Audi? Kliknij w zakładkę kontakt, wyślij wiadomość, maila lub zadzwoń i ustal szczegóły ewentualnej naprawy auta w naszym serwisie. We Wrocławiu, zdalnie lub z wizytą u Ciebie!

Rate this post