Problemy z AdBlue w modelach marki BMW

Problemy z AdBlue w modelach marki BMW to bardzo często spotykana sytuacja. System oczyszczania spalin potrafi spędzić sen z powiek wielu Klientom tej marki. O ile kojarzący się z nią luksus to nieodzowny element wizerunku niemieckiego producenta, o tyle również ostatnimi czasy niestety mankamenty z mocznikiem AdBlue. Serwis auta w tym zakresie jest nie tylko niezwykle kosztowny, ale niestety często nieskuteczny. Wymieniać można pompę, zbiornik i wszelakie czujniki, a problem jak występował, tak nadal nie chce zniknąć.

adblue bmw

W przypadku takiego rozwoju wydarzeń, jedynym słusznym i zarazem skutecznym rozwiązaniem jest operacja usuwania AdBlue ze sterownika auta. Zabieg jest jest nie tylko skuteczny, bezpieczny, ale i łatwo przywracalny. Nie sprawia, że auto dymi, więcej pali tudzież silnik pracuje nierówno. Nie wpływa to również negatywnie w jakikolwiek sposób na filtr cząstek stałych! Normy emisji pozostają w normie i nie ma z tym żadnych problemów, a mocznika AdBlue już nie trzeba w ogóle dolewać!

 

Na czym polega wyprogramowanie AdBlue ze sterownika w autach marki BMW?

Zabieg bazuje na programowym wyłączeniu AdBlue ze sterownika i wszystkich sekcji związanych z jego pracą i obiegiem. Są to czujniki NOX, pompa, zbiornik i funkcje w komputerze pokładowym. W rzeczywistości, BMW, które zostanie poddane takiej formie naprawy usterki zachowuje się dokładnie tak jak starsze modele marki, które w ten wadliwy system oczyszczania spalin nie były doposażone fabrycznie.

 

Jak wygląda proces usuwania AdBlue?

 1. Zgrywamy oryginalną mapę sterownika poprzez złącze OBD
 2. Wykonujemy kopię zapasową i zapisujemy ją w naszej wewnętrznej bazie.
 3. Wykonujemy dalszą diagnostyką mającą na celu potwierdzenie usterki i jej szczegóły.
 4. Piszemy nową mapę do sterownika (ECU)
 5. Wgrywamy mapę, wykonujemy testy i resety.

 

Objawy problemów z AdBlue w modelach BMW

 1. Komunikaty o konieczności dolania mocznika AdBlue mimo faktu, że jest on pełny.
 2. Błędy na desce wyświetlane przez komputer pokładowy.
 3. Odczuwalne ograniczanie mocy.
 4. Realne ograniczenie mocy poprzez permanentny tryb awaryjny.
 5. Włączone odliczanie kilometrów do czasu unieruchomienia auta.

 

Jakich błędów unikać!?

Jeżeli jesteś już na etapie 5, czyli dopadło Cię odliczanie kilometrów, pamiętaj, że po ich wyzerowaniu auto stanie. Dlatego jeżeli jesteś akurat w trasie, NIE GAŚ SILNIKA! Pamiętaj, że silnik sam z siebie się nie wyłączy, ponieważ proces blokady unieruchomienia auta pojawi się dopiero po wyłączeniu zapłonu i jego ponownej próbie odpalenia. Tak więc jeśli nie będziesz gasić silnika, spokojnie dojedziesz do domu choćby trzeba było pokonać 2000 kilometrów.

 

Jak możemy Ci pomóc w rozwiązaniu problemu z AdBlue?

Jeżeli Twój samochód pozwala Ci jeszcze na względnie sprawne prowadzenie, przyjedź do naszego centrum we Wrocławiu gdzie rozprawimy się z Twoim problem w maksymalnie 1,5 godziny. Jeżeli jednak Twój Mercedes został już uziemiony lub pozwala na maksymalną jazdę z prędkością 20 km/h, wówczas mamy dla Ciebie dwa rozwiązania.

 1. Możesz wyjąć sterownik ze swojego auta i przesłać go kurierem do naszej firmy. Wówczas proces ten wykonamy zdalnie, ale w tym przypadku koniecznym będzie otworzenie sterownika – które de facto nie jest niczym złym, a raczej archaiczną metodą walki z seryjnym i wadliwym oprogramowaniem.
 2. Możesz zamówić nasz mobilny serwis, który przyjedzie na wskazany przez Ciebie adres, tak więc operacja zostanie wykonana w miejscu Twojego zamieszkania, firmy lub miejsca, w którym Twój samochód już stanął na dobre. Jesteśmy w stanie przyjechać do Ciebie na terenie całej Polski, a nawet krajów Europy, jednak należy w tej kwestii uwzględnić koszty dojazdu.

 

W jakich modelach marki najczęściej notujemy problemy z systemem oczyszczania spalin?

Usuwanie AdBlue najczęściej wykonujemy w modelach:

Problem z AdBlue w BMW X5 F15

Problem z AdBlue w BMW F10

 

Masz problem z AdBlue w swoim BMW? Kliknij w zakładkę kontakt, wyślij wiadomość, maila lub zadzwoń i ustal szczegóły ewentualnej naprawy auta w naszym serwisie. We Wrocławiu, zdalnie lub z wizytą u Ciebie!

Rate this post