Problemy z AdBlue w modelach marki Mercedes

Problemy z AdBlue w modelach marki Mercedes to klasyka gatunku. System oczyszczania spalin potrafi spędzić sen z powiek wielu Klientom tej marki. O ile kojarzący się z nią luksus to nieodzowny element wizerunku niemieckiego producenta, o tyle również ostatnimi czasy niestety mankamenty z mocznikiem AdBlue. Serwis auta w tym zakresie jest nie tylko niezwykle kosztowny, ale niestety często nieskuteczny. Wymieniać można pompę, zbiornik i wszelakie czujniki, a kontrolki na desce, tryb awaryjny czy ograniczenia mocy nadal będą występować.

adblue mercedes

W takiej sytuacji lub aby jej zapobiec, warto jest rozważyć proces operacji usuwania AdBlue z poziomu sterownika. Proces ten jest bezpieczny dla auta, nie wpływa na jakiekolwiek nadmierne dymienie, spalanie czy pracę silnika. System oczyszczania spalin z mocznikiem AdBlue został wprowadzony do Unii na rzecz niższej emisji spalin. W praktyce ma to niewiele wspólnego z ekologią o czym mogą przekonać się właściciele samochodów, którzy już wykonali u nas taką usługę. Normy emisji pozostają w normie i nie ma z tym żadnych problemów. Nie trzeba też dolewać feralnego mocznika do zbiornika. W takiej sytuacji, system jest uśpiony, a całą operację można przywrócić w mgnieniu oka!

 

Na czym polega wyprogramowanie AdBlue ze sterownika w modelach marki Mercedes?

Proces polega na wyłączeniu z poziomu sterownika wszystkich sekcji związanych z pracą układu. Czyli czujników NOX, pompy i zbiornika. W praktyce taka modyfikacja w ogóle nie wpływa na pracę auta i sprawia, że zachowuje się ono  dokładnie tak, jak starsze modele Mercedesa, które w ten feralny system nie były wyposażone. I mamy tu na myśli na przykład starsze rocznikowo modele marki.

 

Jak wygląda proces usuwania AdBlue?

 1. Zgrywamy oryginalną mapę do naszego systemu, bez otwierania sterownika, a poprzez podpięcie oprogramowania do łącza OBD.
 2. Wykonujemy kopię zapasową zgranej przed chwilą, oryginalnej mapy.
 3. Wykonujemy precyzyjną diagnostykę, która wskazuje nam konkretne informacje na temat realnej przyczyny usterki.
 4. Piszemy nowy soft mający na celu wyłączenie wszystkich sekcji związanych z pracą AdBlue i układem SCR.
 5. Wgrywamy napisaną mapę do sterownika.
 6. Testujemy auto i wykonujemy resety.

 

Najczęstsze błędy wskazujące na problemy z AdBlue w Mercedesach

a2134706001

p13df09

15b700

 

Kasowanie inspekcji AdBlue w modelach Mercedes

 1. Komunikaty o konieczności dolania AdBlue mimo pełnego zbiornika.
 2. Kontrolki na desce rozdzielczej.
 3. Odczuwalne ograniczenie mocy.
 4. Komputerowe ograniczanie prędkości.
 5. Komunikaty o wyłączeniu pojazdu po przejechaniu określonego dystansu.

Czego nie robić w takim przypadku?

W momencie gdy pojawi się odliczanie kilometrów należy pamiętać, że po ich wyzerowaniu auto przestanie odpalać. Dlatego jeśli jesteś w trasie, NIE GAŚ SILNIKA! Auto wówczas na pewno samo z siebie nie stanie, ponieważ proces blokady unieruchomienia auta pojawi się dopiero po wyłączeniu zapłonu i jego ponownej próbie odpalenia. Tak więc zatrzymując się na stacji benzynowej, parkingu czy restauracji – nie wyłączaj auta. Bo wówczas wrócisz do domu, ale na lawecie!

 

Jak możemy Ci pomóc?

Jeżeli Twój samochód pozwala Ci jeszcze na względnie sprawne prowadzenie, przyjedź do naszego centrum we Wrocławiu gdzie rozprawimy się z Twoim problem w maksymalnie 1,5 godziny. Jeżeli jednak Twój Mercedes został już uziemiony lub pozwala na maksymalną jazdę z prędkością 20 km/h, wówczas mamy dla Ciebie dwa rozwiązania.

 1. Możesz wyjąć sterownik ze swojego auta i przesłać go kurierem do naszej firmy. Wówczas proces ten wykonamy zdalnie, ale w tym przypadku koniecznym będzie otworzenie sterownika – które de facto nie jest niczym złym, a raczej archaiczną metodą walki z seryjnym i wadliwym oprogramowaniem.
 2. Możesz zamówić nasz mobilny serwis, który przyjedzie na wskazany przez Ciebie adres, tak więc operacja zostanie wykonana w miejscu Twojego zamieszkania, firmy lub miejsca, w którym Twój samochód już stanął na dobre. Jesteśmy w stanie przyjechać do Ciebie na terenie całej Polski, a nawet krajów Europy, jednak należy w tej kwestii uwzględnić koszty dojazdu.

 

W jakich modelach marki najczęściej notujemy problemy z systemem oczyszczania spalin?

Problem z AdBlue w modelach Mercedes Vito

Problem z AdBlue w modelach Mercedes Sprinter

Problem z AdBlue w modelach Mercedes GLA

Problem z AdBlue w modelach Mercedes S W222

Jakie błędy wskazują na usterkę z AdBlue?

Usuwanie AdBlue w zakresie nowego softu poprzez modyfikację sterownika jest często rezultatem wcześniej pojawiających się błędów o kodach, które widzisz poniżej:

Kod błędu 203F

Kod błędu 20F4

Kod błędu 13E4

Kod błędu 13DF

Kod błędu 2BA9

 

Masz problem z AdBlue w swoim Mercedesie? Kliknij w zakładkę kontakt, wyślij wiadomość, maila lub zadzwoń i ustal szczegóły ewentualnej naprawy auta w naszym serwisie. We Wrocławiu, zdalnie lub z wizytą u Ciebie!

2.9/5 - (20 votes)