Usuwanie AdBlue w modelu Mercedes W222

Usuwanie AdBlue w modelu Mercedes W222. Powiadają, że bez gwiazdy nie ma jazdy, ale cóż to za jazda, kiedy to prowadzi się S-klasę w notorycznym trybie awaryjnym. A co gorsza w sytuacji radykalnego ograniczania mocy tudzież limitu kilometrów wskazującego dystans do zatrzymania się pojazdu z uwagi na bliżej nie określoną usterkę układu SCR. Temat nam znany, ponieważ modele Mercedesa z kilku ostatnich lat cierpią na usterki z AdBlue coraz częściej. Chyba taka kolej rzeczy, bo mijają pierwsze lata gwarancji, a tu nagle pojawiają się niezwykle kosztowne i trudne do permanentnej naprawy mankamenty.

adblue mercedes

 

Problem z AdBlue w nowych modelach Mercedesa

Niestety, ale problem z mocznikiem AdBlue nie występuje jedynie w S-klasie. Modeli Mercedesa, w których wykonywaliśmy skuteczną naprawę w tym aspekcie jest znacznie, znacznie więcej. Od ciężarówek Atego, po klasę Sprinterów, Vito, a nawet G-klasę. I jak widać, nie ma tu reguły „na kogo padnie” i w jakim czasie. Rekordzistą był Sprinter, w którym po dwóch tygodniach od zakupu w salonie jako nowego modelu zaczęły pojawiać się problemy. Trzykrotna wizyta w serwisie, około dwa miesiące bez auta, a po wydaniu samochodu znów nowe błędy na konsoli. Finalnie stwierdzono, że to wina właściciela auta, który niewłaściwie użytkuje auto, a ewentualna czwarta naprawa kolejnych podzespołów będzie wymagała obciążenia konta, ale już nie Mercedesa.

 

Próba naprawy systemu SCR jest kosztowna i prawie zawsze nieefektywna

Dlaczego tak się dzieje? Ciężko powiedzieć. Jedyne co nasuwa się na myśl to fakt, że system ten został stworzony na szybko i tylko po to, by spełniać coraz bardziej „chore” normy emisji spalin w Europie – i tylko Europie! I po prostu jest wadliwy. Zazwyczaj problem wskazuje się w czujnikach, ale w praktyce próba naprawy często kończy się wymianą całego układu wraz z pompą, a nawet zbiornikiem. I często jest to początek ponownych komplikacji. Co więc można zrobić, aby faktycznie pozbyć się problemu?

 

Programowe usuwanie AdBlue w Mercedesie to jedyny skuteczny i bezpieczny sposób na zażegnanie problemów!

Programowe usuwanie AdBlue w Mercedesach to jedyne skuteczne, bezinwazyjne, bezpieczne i relatywnie najtańsze rozwiązanie. Jeżeli nie chcesz wydać w serwisie ASO nawet kilkunastu tysięcy polskich złotych lub już niestety wiesz z autopsji, że tego typu próby naprawy spełzły na niczym, odezwij się do nas. Skutecznie rozwiązujemy problem z AdBlue poprzez wyprogramowanie Adblue systemu SCR z poziomu sterownika i dajemy na tę usługę bezterminową gwarancję! 

 

Rate this post