Problem z AdBlue w modelu Mercedes W213 220D 194 HP z 2017 roku

Problem z Adblue często wadliwym systemem oczyszczania spalin i mocznikiem AdBlue w modelu Mercedes W213 220D o mocy 194 koni mechanicznych, to z powodzeniem można rzec, klasyka gatunku. Niestety, ale system ten sprawuje się równie kiepsko w pozostałych modelach marki Mercedes. Serwis auta w takim przypadku jest bardzo kosztowny, sięgający zazwyczaj kilku tysięcy polskich złotówek, a w praktyce, niestety, często jest nieskuteczny, bo problem powraca. Z autopsji wiemy, że im nowszy model Mercedesa z silnikiem diesla, tym większe ryzyko uporczywych problemów ze wspomnianym AdBlue. Szczególnie zimą, kiedy temperatury spadają, a auto notorycznie wpada w tryb awaryjny, mimo wymiany chociażby czujników NOX.

mercedes w213 adblue

Jednak na szczęście, w naszym serwisie, problem rozwiązujemy bezpowrotnie i dajemy na to gwarancję. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się problemów z AdBlue jest napisanie specjalnej mapy w sterowniku silnika, który wyłączy programowo feralne AdBlue. W praktyce, jeśli chodzi o aspekt mechaniczny, system pozostanie nietknięty i nie ma zupełnie znaczenia, który element uległ uszkodzeniu. Co ważne, sam proces jest również przywracalny. Wystarczy ponownie wgrać oryginalną mapę z niedziałającym systemem 😉

Masz podobny problem z AdBlue w swoim Mercedesie? Zgłoś się do nas!

Jeżeli i Twój Mercedes funduje Ci podobne kłopoty, a których masz już dość, z powodzeniem możesz odezwać się do nas. Zamiast ratować się wizytą w ASO, która zazwyczaj nic nie wnosi, poza opróżnianiem Twojego portfela. Pamiętaj, że proces usuwania AdBlue jest przywracalny. Wystarczy wgrać ponownie oryginalną mapę. Koszt takiej operacji jest praktycznie zerowy, a auta znów jest w stanie, w jakim wyjechało z fabryki. Choć czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub nowego właściciela? No zdecydowanie nie! Programowe wyłączenie AdBlue to jedyne sensowne rozwiązanie jeśli Twój Mercedes dotknęła usterka AdBlue.

Warto dodać, że obsługujemy w tym zakresie większość samochodów osobowych, busów, ciężarówek, a nawet maszyn budowlanych i wózków widłowych.

Serdecznie zapraszamy!

Rate this post