Usuwanie AdBlue w ładowarce kołowej Doosan DL 420

Za nami usuwanie AdBlue w ładowarce kołowej Doosan DL 420. Problem był oczywisty, a jego początki istnie klasyczne. W pierwszej kolejności ograniczenie mocy w pojeździe wraz z komunikatami na desce rozdzielczej, a po krótki upływie czasu totalne unieruchomienie maszyny bez możliwości jej odpalenia. Co było bezpośrednim czynnikiem? To akurat nie ma znaczenia, a ponadto wcale nie jest takie oczywiste i proste do zweryfikowania.

W skład układu oczyszczania spalin wliczamy kilka kluczowych elementów takich jak pompa, zbiornik na adblue, czujniki i przewody. Z praktyki wiemy, że wskazanie konkretnego numeru błędu NIE ZAWSZE, a wręcz ZAZWYCZAJ nie rozwiązuje problemu. Wymiana komponentu uznanego za uszkodzony często kończy się fiaskiem, a próba naprawy problemu kończy się dodatkowymi i zbędnymi jak się okazuje kosztami.

W praktyce jedynie programowe wyłączenie AdBlue daje gwarancję pozbycia się problemu i to w sposób permanentny. Oraz jak się okazuje, najmniej kosztowny!

Problem z AdBlue w ładowarce kołowej Doosan DL 420 rozwiązany

Nasza wizyta u Klienta bazowała na modyfikacji oprogramowania w sterowniku pojazdu. Pod tę realizację przygotowaliśmy na miejscu zupełnie nowy soft uwzględniający bezpieczne wyłączenie pracy całego układu oczyszczania spalin, co w praktyce niekoniecznie wpływa na normy. Po wykonanej usłudze absolutnie nie zanotowaliśmy jakichkolwiek, najmniejszych problemów. Moc pojazdu wróciła do wartości wyjściowych, ładowarka nie dymiła, nie paliła więcej oleju napędowego i przede wszystkim wróciła do swoich obowiązków.

usuwanie adblue doosan dl 420

Jesteś w posiadaniu takiej ładowarki i również potrzebujesz naszej pomocy? A może problemy z AdBlue trapią Cię w innych pojazdach marki Doosan (i nie tylko!)? Jeśli tak, odezwij się do nas. Dojeżdżamy do Klienta na terenie całej Polski skutecznie rozwiązując problemy z układem oczyszczania spalin. Usuwanie AdBlue w maszynach budowlanych to gwarancja jakości naszych usług i koniec problemów z układem oczyszczania spalin.

Rate this post