Doosan DX255LC i problem z SCR

Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych po raz kolejny pomógł stawić czoła przeciwnościom losu i usterkom w modelu Doosan DX255LC. Tym razem skutecznie usunęliśmy problem z AdBlue w maszynie budowlanej marki Doosan, które takie kłopoty mają dość często. Tym razem problem z SCR trafił się w koparce Doosan DX255LC z 2018 roku.

doosan dx255lc

 

Jak już zdążyliśmy się przekonać, modele marki Doosan, w tym rzecz jasna model DX255LC bardzo często trapione są usterkami systemu oczyszczania spalin (SCR). W większości przypadków problem ten jest niestety, nieobjęty gwarancją. Jakakolwiek próba naprawy tej usterki na własną rękę jest nie tylko niezwykle kosztowna, ale przede wszystkim, nieskuteczna. Z tego właśnie względu najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest programowe usunięcie systemu z poziomu sterownika.

 

Usuwanie AdBlue w Doosan DX255LC ze sterownikiem EDC17cv41

Operację usuwania AdBlue z poziomu sterownika EDC17cv41 przeprowadziliśmy bez konieczności jego otwierania. Można rzec, po kablu. Proces ten polega na programowym usunięciu systemu SCR z pokładów oprogramowania oraz pamięci, dzięki czemu maszyna natychmiast powraca do pracy z trybu awaryjnego, który występuje na 4 różnych płaszczyznach. Od wyświetlenia błędu, po radykalny spadek mocy z ucinaniem zapłonu włącznie.

Jeśli i Ty miewasz podobne problemy w swoich maszynach budowlanych, zgłoś się do nas. Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych działa na terenie całej Polski.

Rate this post