Aktywny wydech w Skoda Octavia VRS

Aktywny wydech w nowym modelu Skoda Octavia VRS z końcówki 2020 roku. Z uwagi na gwarancję auta, którą objęty jest samochód, Klient zdecydował się na wariant wydechu elektronicznego. Przypomnijmy, że każdy z właścicieli podobnych modeli ma do wyboru zarówno wariant klasycznej modyfikacji poprzez wymianę seryjnego układu wydechowego lub tak jak tutaj, możliwość instalacji specjalnych głośników. 

aktywny wydech skoda octavia vrs

Skodę napędza dwulitrowy, doładowany silnik benzynowy o mocy 245 koni mechanicznych. Ale dźwięk wydechu, niestety, pozostawia wiele do życzenia z uwagi na zastosowane w nim katalizatory wraz z filtrem GPF. Aby więc poprawić brzmienie auta należy zmodyfikować fabryczny układ wydechowy lub zastosować wariant elektroniczny.

 

Nowy dźwięk auta bez utraty gwarancji

Plusem wynikającym z zastosowania wariantu elektronicznego  jest brak kolizji z gwarancją, a tym samym jakimkolwiek ryzykiem jej utraty poprzez zastosowaną modyfikację. Tak więc zastosowanie tej formy układu wydechowego jest zupełnie bezpiecznym rozwiązaniem w kontekście rękojmi. Mało tego, w przyszłości cały setup można zdemontować bez jakichkolwiek przeciwskazań i przełożyć do dowolnego, innego modelu auta. Zarówno diesla jak i benzyny, co stanowi dużą różnicę względem klasycznej modyfikacji.

octavia vrs tuning

Rate this post