Mercedes G-klasa 350 CDI – chiptuning + aktywny wydech

Tuning w Mercedes 211 G350 CDI, czylli chiptuning + aktywny wydech, za nami. Jak dobrze wiecie, są propozycje i zaproszenia, których po prostu się nie odrzuca. A to zdecydowanie do takich należało. O czym mowa? O propozycji modyfikacji kanciastego Merca we współpracy z centrum auto detailingu w Szczecinie – SG Detailing.

A, że lubimy wyzwania i kochamy motoryzację, wycieczka na północ Polski była wręcz obowiązkowa.

Mimo, że na co dzień pracujemy w naszym warsztacie we Wrocławiu, to zdarzają się sytuacje i realizacje, które wykonujemy poza naszym miejscem pracy. Tak było i tym razem. Kiedy dostaliśmy telefon od Sebastiana, właściciela centrum detailingu w Szczecinie z prośbą o wsparcie w projekcie i zapytanie co możemy zaproponować dla Mercedesa 211 G350 CDI – wówczas stało się jasne, że możemy i chcemy pomóc.

Naszym zadaniem było zamontowanie aktywnego systemu wydechowego w wersji elektronicznej oraz podniesienie mocy. Z racji tego, że tego pięknego kwadraciaka napędza dieslowskie serce, to nie oszukujmy się, ale brzmienie auta zdecydowanie odbiegało od nowego wyglądu, jakie zafundowało mu studio detailingu. Tak więc na pokład wjechał aktywny wydech wzmocniony dodatkowym rezonatorem. Klient zdecydował się na dualny układ, tak więc po modyfikacji różnica wydobywanego dźwięku stała się nieporównywalna.

Zajęliśmy się również mocą. Wykonując chiptuning i pisząc indywidualną mapę naszym Autotunerem, niestety nie mogliśmy zweryfikować zarówno wyjściowej mocy, jak i tej, która ujawniła się po naszej modyfikacji. To jednak nie jest problem, bo Klient po odebraniu auta odwiedzi nasz warsztat i wówczas sprawdzimy efekty naszej pracy. Obecnie szacujemy przyrost na poziomie dodatkowych 35-40 HP oraz 70-80NM.

Chiptuning w Mercedesie G 350 oraz doposażanie go w aktywny wydech sprawiło nam wiele frajdy i satysfakcji wynikającej z naszego udziału w tym świetnym projekcie. Ekipa z detailingu naprawdę dokonała rewolucji w aucie, a my postawiliśmy tu wisienkę na torcie.

Sebastian, dzięki za zaufanie do naszego zespołu.

#chiptuning #aktywny wydech #mercedes g350 #chiptuning mercedes g350 #aktywny wydech mercedes g350

Rate this post