Chiptuning Audi Q7 45 TDI 231 HP

Chip tuning w Audi Q7 45 TDI. Niekwestionowany król przyrostów. Dodatkowe 109 HP i 178 NM robi robotę „jak na dieselka”. Spójrzcie na to Audi Q7 z trzylitrowym silnikiem diesla i oznaczeniem 45TDI o seryjnej mocy 231 koni mechanicznych. Przyrost na strojeniu ECU & TCU bez najmniejszej ingerencji mechanicznej to wartość 109 koni mechanicznych i – uwaga – aż 178 niutonometrów.
chip tuning audi q7 45 tdi
Spoglądając wyłącznie na cyfry i charakter modyfikacji polegający jedynie na strojeniu, takie same lub nieco większe przyrosty na bazie STAGE1 uzyskujemy wyłącznie w gamie egzemplarzy BMW MPower z silnikami S63 4.4 BiTurbo, czyli modelach M5 / M8 / X5M / X6M o wyjściowej mocy 625 i kolejno 645 koni mechanicznych w wersjach Competition. Jest to naprawdę godna uwagi informacja, pokazująca bezwzględną korzyść zakupu tej konkretnej jednostki. Szczególnie w aspekcie ekonomicznym wynikającym z różnic w cenie zakupu, względem chociażby modeli 50 TDI.

Dlaczego tuning silników Audi 45 TDI i skrzyni biegów ma sens?

Poza samym przyrostem, który stanowi sedno naszego wpisu dodajmy, że dokonując strojenia w tym modelu zatroszczyliśmy się jednocześnie o poprawę reakcji auta na pedał gazu oraz wyeliminowaliśmy irytujące lagi i opóźnienia w pracy skrzyni biegów.
Połączenie tych walorów wraz z kolosalnym wręcz przyrostem, tak radykalnie odmienia ten samochód, że nie sposób to opisać… Kończąc wątek, przypominamy, że modele Audi z trzylitrowymi silnikami diesla i oznaczeniem 45 TDI, generującymi moc 231 koni mechanicznych są na naszej liście „fajnych” furaczy do podjęcia modyfikacji. Ale w tym przypadku określenie, że warto zrobić w swoim aucie modyfikację to jak nic nie powiedzieć. Jesteś właścicielem podobnego auta? Po prostu musisz to zrobić i zapomnisz o chęci sprzedaży swojego samochodu. O braku mocy. I o zamulonej skrzyni biegów…
Było: 226 HP i 474 NM
Jest: 335 HP i 652 NM
Przyrost: 109 HP i 178 NM
chiptuning audi q7 45tdi
chiptuning audi q7 45tdi
Rate this post