Tuning BMW 650i F06 450 HP, Chiptuning + Supersprint Exhaust

Za nami modyfikacja BMW 650i F06 450 HP, która uwzględniała chiptuning i montaż sportowego wydechu, w tym przypadku marki Supersprint. Auto na STAGE1 generowało moc na poziomie 512 HP i 646 NM z uwzględnieniem usuniętych katalizatorów. Ale co ważne, na tym etapie mieliśmy zdiagnozowane na hamowni oraz diagnostyce komputerowej problemy z układem zapłonowym oraz wadliwym uszczelniaczem.

Skuteczna diagnoza sprawiła, że po wyłącznie samej wymianie świec oraz cewek uzyskaliśmy przyrost aż 50 HP w skrajnym punkcie na wykresie, a ogólny przyrost mocy sięgnął wartości 11 HP i 23 NM. Jest to dobry przykład na to, że w usportowionych i sportowych samochodach, należy pamiętać o systematycznej wymianie podzespołów układu zapłonowego, celem uzyskiwania jak największej efektywności silnika.

STAGE1 + dekat: przed wymianą układu zapłonowego

chiptuning bmw 650i

 

STAGE1 + dekat: po wymianie układu zapłonowego

stage2 bmw 650i

Wydech marki Supersprint Exhaust

Modyfikacja obejmowała również zmianę układu wydechowego. Po operacji usunięcia katalizatorów, dźwięk auta uległ radykalnej zmianie, stając się nieco uporczywym dla Klienta. W związku z powyższym nasz wybór padł na homologowanej sekcji centralnej wraz ze sportowymi tłumikami. Efekt? Basowe i przyjemne brzmienie, bez rezonansu i krzykliwego charakteru. A na tym właśnie zależało właścicielowi samochodu.

bmw f06 650i chiptuning and sport exhaust supersprint

Carbonowy dyfuzor

Całość modyfikacji dopiął montaż carbonowego dyfuzora, który zastąpił seryjny. To właśnie w nim zmieściły się również zupełnie nowe, atrakcyjne i podwójne końcówki będące częścią kompletnego setupu marki Supersprint.

bmw 650i sport exhaust supersprint

Rate this post