Chiptuning w Audi A6 Competition 326 HP 2017

Chiptuning w Audi A6 Competition o seryjnej mocy 326 koni mechanicznych. Case o tyle ciekawy, że auto nie przyjechało do nas z seryjną mapą, a wykonaną już wcześniej w innej firmie. I zapewne Klient w ogóle by się u nas nie stawił, gdyby nie fakt, że miał wątpliwości (jak się okazało słuszne) co do jakości nowej mapy i przyrostów jakie generowała. Brak wykresu uzyskanego w miejscu, w którym poddana została A6 również budził pewne kontrowersje, będąc jednym z czynników dodających wątpliwości w świetle świadczonych usług. Skupmy się jednak na naszej pracy.

Najpierw diagnostyka, później chiptuning

Nasze prace zaczęliśmy więc od diagnostyki i weryfikacji, ale dwutorowo. Najpierw wykonaliśmy logi i pomiary na hamowni z oprogramowaniem, na którym stawił się u nas Klient. Następnie wgraliśmy czystą, oryginalną mapę od Audi, by porównać nie tylko wyniki, ale przede wszystkim zachowanie się auta i wartości, które uzyskuje. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że soft wgrany przez poprzednią firmę nie tylko nie zapewniał właściwych przyrostów, ale ponadto sprawiał, że odnotowaliśmy przeładowanie turbiny o blisko 200 mbar! I sytuacja ta uspokoiła się natychmiast po wgraniu seryjnego oprogramowania Audi do tego modelu.

a6 competition chiptuning

Na koniec, mając już pewność co do stanu auta, napisaliśmy naszą własną, nową mapę.

Jakie wyniki zapewnił nasz autorski chiptuning dla Audi A6 Competition?

1. Na mapie napisanej przez poprzednią firmę, samochód wykazał się mocą na poziomie 346 HP i 696 NM
2. Na seryjnym oprogramowaniu Audi, moc A6 oscylowała na poziomie 314 HP i 612 NM
3. I w końcu, na naszej własnej mapie, uzyskaliśmy doskonały (jak na seryjne, marne chłodzenie w tym modelu) rezultat na poziomie 404 HP i 730 NM!

chiptuning a6 competition

 

chiptuning audi a6 competition 326 hp

chiptuning a6 competition

chiptuning a6 competition

Rate this post