Chiptuning w Audi SQ5 354 HP

Chiptuning w Audi SQ5 o seryjnej mocy na poziomie 354 koni mechanicznych. Naszym zadaniem było bezpieczne podniesienie mocy poprzez modyfikację oprogramowania sterownika komputera (ECU) oraz napisanie nowego softu dla skrzyni biegów (TCU).  Taki zakres prac nie wymagał jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych i bazował na seryjnych podzespołach auta.

tuning audi sq5

 

Efekty strojenia Audi SQ5 poprzez modyfikację ECU i TCU

Do Audi SQ5 naszego Klienta napisaliśmy indywidualną mapy zarówno do sterownika (ECU) i skrzyni biegów (TCU). Efekty są naprawdę odczuwalne zważywszy na fakt, że modyfikacja skrzyni biegów bardzo korzystnie wpłynęła na jej pracę. Co w połączeniu z większą mocą zapewnia przyjemniejszą, dynamiczniejszą i jeszcze bardziej elastyczną jazdę.

Przed modyfikacją:

chiptuning audi sq5

 

Po modyfikacji:

chiptuning ecu i tcu w audi sq5

 

Było: 355 HP i 447 NM
Jest: 393 i 535 NM
Przyrost: 38 HP i 88 NM
Należy zaznaczyć na koniec, że zakres modyfikacji może obejmować znacznie więcej zmian. Rzecz jasna mechanicznych. Warto zająć się układem wydechowym czy coolerem, co zapewni jeszcze większe przyrosty i przede wszystkim radykalnie poprawi dźwięk samochodu. Można też pokusić się o moduł obniżania pneumatyki, co pozwoli obniżyć samochód o dodatkowe 3cm bez konieczności wymiany całego zawieszenia! W ten sposób można poprawić estetykę auta (niwelując lukę w nadkolu), a przy okazji poprawić właściwości jezdne auta, szczególnie na krętych drogach.
Osoby zainteresowane tuningiem w modelach Audi SQ5 zachęcamy do kontaktu.
5/5 - (1 vote)