Chiptuning w Audi SQ7 435 HP

Za nami kolejny już chiptuning w modelu Audi SQ7 o fabrycznej mocy na poziomie 430 koni mechanicznych i 900 niutonometrów. A już na pewno w teorii, bo w praktyce bywa z tym różnie. Niestety. W znaczącej ilości przypadków nie jest tak kolorowo i nominalne wartości oscylują w okolicy deklarowanej przez producenta, ale też nierzadko, poniżej. W związku z powyższym widzimy dość klarownie, że z mocą w tych egzemplarzach jest troszeczkę jak z toto lotkiem. Chybił trafił.

Dlatego też w zależności od konkretnego modelu, przyrosty te mogą być nawet dwukrotnie większe, aniżeli uzyskane przez nas w tej realizacji parametry.

 

STAGE1 w Audi SQ7, najlepszy sposób na zwiększenie mocy

Optymalizacja mapy na seryjnych podzespołach z wykorzystaniem potencjału jednostki to relatywnie najlepsza, najbezpieczniejsza i zarazem najbardziej optymalna względem poniesionych kosztów do uzyskanych efektów relacja, która jednocześnie daje wiele frajdy z jazdy. W tym konkretnym egzemplarzu, na życzenie Klienta i jego odpowiedzialność, wyłączyliśmy również ogranicznik prędkości, przez co ta stosunkowo gabarytowa buda, rozpędza się z powodzeniem do ponad 250 km/h. Oczywiście, na niemieckich autostradach.

Było: 470 HP i 862 NM
Jest: 515 HP i 951 NM
Przyrost: 45 Hp 89 NM

Istotna uwaga: w większości przypadków nie jest tak kolorowo i wyjściowy poziom mocy z reguły oscyluje poniżej 430 koni mechanicznych, stąd też docelowy chiptuning w takich egemplarzach dostarcza paradoksalnie więcej mocy. W skrajnych przypadkach, blisko dwukrotnie względem niniejszej realizacji.

Przed modyfikacją:

chiptuning audi sq7

 

Po modyfikacji:

chip tuning audi sq7

5/5 - (2 votes)