Chiptuning w modelu Mercedes A-klasa 180 1.6 122 HP

Chiptuning STAGE1 w modelu Mercedes A180, modelu z doładowaną jednostką benzynową 1.6 o mocy 122 koni mechanicznych. Modyfikacja polegała więc na klasycznej modyfikacji seryjnego oprogramowania sterownika (ECU) i w tym przypadku nie uwzględniała jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych. Wynik jest naprawdę bardzo satysfakcjonujący, a uzyskana moc nadal bezpieczna dla podzespołów auta jak i silnika.

chiptuning mercedes a180 122hp

Jak przystało na nasze standardy, cała modyfikacja uwzględniała diagnostykę pojazdu na hamowni, analizę stanu technicznego Mercedesa, a nastepnie indywidualną mapę przygotowaną pod ten konkretny egzemplarz.  Z godnych odnotowania uwag na pewno jest fakt, że ta konkretna realizacja pokazuje, iż tworzenie gamy modeli często ma to do siebie, że wyniki konkretnych modeli są celowo zaniżane, by tworzyć dodatkowe warianty w sprzedaży.

I tak właśnie A180, które powinno mieć seryjnie 122 konie mechaniczne, okazuje się, że ma ich aż 23 więcej. To już kolejny model, który wyłącznie potwierdza tę regułę.

Było: 145 HP i 214 NM

Jest: 176 HP i 281 NM

Przyrost: 36 HP i 67 NM

chiptuning mercedes a180 122hp

chiptuning mercedes a180 122hp

 

Masz Mercedesa A-klasę 122 HP i chcesz podobnych efektów u siebie?

Jeśli jesteś właścicielem takiego samego modelu, to już wiesz, że chiptuning tej jednostki jest naprawdę sensownym rozwiązaniem, które przekłada się na znacznie większą elastyczność auta, reakcję na pedał gazu, a mimo to nie wpływa negatywnie zarówno na eksploatację samochodu jak i większe spalanie!

Odezwij się, umów termin i działajmy!

Rate this post