Tuning Audi A8 D4 4.2 TDI

Tuning Audi A8 D4 4.2 TDI w naszym warsztacie obejmował montaż aktywnego systemu wydechowego w wersji elektronicznej oraz nową mapę, która napisaliśmy specjalnie dla naszego Klienta w ramach chiptuningu. Zamontowana w aucie jednostka silnikowa wedle producenta dysponuje seryjną mocą na poziomie 385 HP i 850 NM.

Jest jeden mały niuans… Wersja w longu nie zmieściła się na naszą hamownię 4×4 wobec czego nie byliśmy w stanie zweryfikować efektu naszych prac, ale spodziewamy się poziomu 435 HP i 960 NM… Póki co wierzymy na słowo naszemu Klientowi, który ponoć czuje znaczną różnicę.

Tuning Audi A8 D4 4.2

Chiptuning Audi A8 D4 4.2 TDI

Nowa mapa, jak wspomnieliśmy nie została zweryfikowana na naszych rolkach, a wszystko to przez gabaryty samochodu i ponad normatywny rozstaw osi. Ale dla tej jednostki szacujemy przyrost na poziomie 50 HP i 110 NM. Mimo sporej mocy już z fabryki, silnik ten ma ogromny potencjał do dodatkowych modyfikacji.

Aktywny wydech sposobem na lepsze brzmienie

Diesel może brzmieć jak benzyna i wcale nie trzeba przerabiać całego układu wydechowego. W tym przypadku ponownie skorzystaliśmy z naszego systemu montując aktywny wydech z opcją sterowania z poziomu aplikacji w telefonie oraz sparowany ze standardowymi trybami jazdy Audi Drive Select.

Efekt?

Jak zawsze świetny, a co ważne, w przyszłości nasz Klient będzie mógł przełożyć go do kolejnego auta.

Rate this post