Tuning BMW 540i G30

Tuning BMW 540i G30 w postaci modyfikacji sterownika silnika i softu skrzyni biegów, a więc mowa o klasycznym chiptuningu STAGE1 bez najmniejszej modyfikacji mechanicznej, które notabene w tym modelu szczerze zachęcamy. A do najbardziej efektywnych i korzystnych finansowo modyfikacji zaliczamy sportowy downpipe freeflow pomijający seryjny katalizator oraz nieszczęsny filtr OPF, a także wydajnieszy intercooler. Taki pakiet powinien dorzucić kolejne 35 HP i 40 NM, jednocześnie zmieniając dźwięk wydechu bez konieczności wymiany całego układu oraz dodatkowo chroniący silnik przed wysokimi temperaturami w dolocie. A więc przyjemne z pożytecznym!

Owszem, kompletny wydech sportowy na większej średnicy i innymi bajerami zrobi „jeszcze większą robotę”, ale nieproporcjonalnie większym nakładem finansowym. I warto o tym pisać.

 

tuning bmw 540i g30

 

Chiptuning w BMW G30 540i

Chiptuning w tym konkretnym modelu od BMW to świetna opcja na wykorzystanie potencjału silnika, który bezapelacyjnie drzemie w tym aucie. Modyfikacja ta jest zupełnie bezpieczna, nie wpływa na zwiększenie spalania, tudzież ewentualną, nadmierną eksploatację silnika, skrzyni biegów czy innych komponentów.

Było: 359 HP i 415 NM

Jest: 456 HP i 554 NM

Przyrost: 56 HP i 98 NM

chiptuning bmw 540i g30

chiptuning bmw 540i g30

 

 

Rate this post