BMW 840D Xdrive. Powerbox czy indywidualna mapa?

Chiptuning BMW 840 xdrive. Powerbox vs indywidualna mapa? Czasem trzeba wybierać między kompromisami, tak też było u naszego klienta w BMW 840 xdrive. Chiptuning BMW 840 xdrive w postaci nowej, indywidualnie pisanej mapy rzutowałby na wizyty w ASO i gwarancję. Przed każdą wizytą Klienta w serwisie konieczne byłoby wgranie oryginału, co nie dla wszystkich osób byłoby akceptowalne. Szczególnie tych z poza Wrocławia.

Dla nas nie byłby to absolutnie żaden problem, a wgranie oryginalnej mapy, by po chwili znów zastąpić ją naszą zmodyfikowaną to dosłownie kilkanaście minut pracy. Niemniej, spora część z naszych Klientów jest jednak z poza Wrocławia i podróże do nas po prostu mogą być utrudnieniem.

Dla takich osób rekomendowane są specjalne powerboxy, czyli zewnętrzne urządzenia, podnoszące moc pojazdu bez ingerencji w oryginalną mapę. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które posiadają auta na gwarancji lub leasingu, a dla których wgrywanie oryginalnej i modyfikowanej mapy przed i po wizycie w ASO nie wchodzi w grę.

Jaki powerbox?

Korzystamy z różnych firm, takich jak RaceChip czy DTE Systems, jednak nie zawsze podawane przez producenta parametry mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Niemniej, warto mieć na uwadze, że w sytuacji, gdy nie ma możliwości by odwiedzać nas za każdym razem kiedy tylko szykuje się wizyta w ASO, powerbox to najlepsze rozwiązanie.

Chiptuning BMW 840D Xdrive

W przypadku naszego Klienta zapadła decyzja. Finalnie będzie to chiptuning poprzez napisanie indywidualnej mapy przez naszą ekipę, ale najpierw poczeka na koniec gwarancji, a jeżeli coś się zmieni i wizyty we Wrocławiu będą możliwe, natychmiast wgramy nową mapę. W tym momencie powerbox nie spełnił oczekiwań – naszych i Klienta, więc czekamy na moment, w którym siądziemy do naszej własnej mapy, będącej gwarancją dla oczekiwanych rezultatów.

chiptuning bmw 840d xdrive

Rate this post