Tuning w VW Touareg 3.0 TDI 286 HP 2020

Tuning modelu VW Touareg 3.0 TDI 286 HP z 2020 roku bazował w tym przypadku na indywidualnie przygotowanej modyfikacji, którego bazą był chiptuning. Zakres prac obejmował podniesienie mocy bez modyfikacji mechanicznych, a zatem klasyczny STAGE1 z uwzględnieniem strojenia skrzyni biegów DSG. Do tego zajęliśmy się programowym usuwaniem AdBlue, by wykluczyć zawczasu ewentualne usterki układu oczyszczania spalin, które owszem czyszczą, ale portfele właścicieli w ASO.

vw touareg tuning

 

Dlaczego warto postawić na strojenie ECU i TCU w Touaregu?

Jeśli jesteś właścicielem wspomnianego modelu VW to zapewne podobnie jak reszta naszych Klientów masz takie same jak oni odczucia. A mianowicie, dość opieszałą reakcję na pedał gazu i wrażenie dość powolnej zmiany biegów, szczególnie w zakresie impulsywnego dociskania akceleratora. Jakby auto wymagało dłuższej chwili na przemyślenie wprowadzanych działań. Ten dziwny lag w reakcji na pedał gazu i idącą za tym konieczność zmiany biegu na szczęście można znacznie zniwelować poprzez strojenie sterownika oraz skrzyni biegów.

Było: 296 HP i 596 NM

Jest: 338 HP i 689 NM

Przyrost: 42 HP i 91 NM

vw touareg tuning

vw touareg tuning

 

Co jeszcze? Usuwanie AdBlue!

Przy pracy nad tym konkretnym egzemplarzem Klient zdecydował się jeszcze na programowe usuwanie AdBlue. Jak pewnie większość osób już wie, układ SCR jest niezwykle często psującym się i awaryjnym rozwiązaniem, którego koszty naprawy w ASO potrafią przysporzyć o zawrót głowy. Można temu zapobiec, decydując się na usuwanie AdBlue Do czego serdecznie zachęcamy! 🙂

Rate this post