Tuning w VW Touareg III 3.0 TSI 340 HP

Tuning w VW Touareg obejmujący chiptuning sterownika silnika oraz skrzyni biegów (ECU + TCU) mający na celu nie tylko podniesienie mocy, ale głównie wyeliminowanie problemów związanych z pracą skrzyni biegów. Problemów, objawiających się w postaci niesłychanego laga i opóźnienia zmiany biegów, a także opóźnienia na reakcję i nacisk pedału gazu. Mankament jest o tyle niebezpieczny, że w skrajnych przypadkach uniemożliwia sprawne przyspieszenie czy włączenie się do ruchu, co nawet grozi poważną kolizją.

Trzylitrowy, doładowany silnik benzynowy o mocy 340 koni mechanicznych powinien rolować dywan spod kół, a prawda jest taka, że moc jest tu wręcz sztucznie ograniczana przez producenta. Na szczęście są na to wszystko sposoby, a lekarstwem na tę bolączkę okazuje się tuning sterownika silnika oraz skrzyni biegów.

touareg tuning

 

Chiptuning i strojenie ECU & TCU

Chiptuning oraz modyfikacja oprogramowania skrzyni biegów sprawia, że auto uzyskuje nie tylko większą moc i znacznie większą elastyczność, ale przede wszystkim w diametralny sposób ulega zmianie praca przełożeń i reakcji skrzyni biegów, natychmiast przekładając potrzeby kierowcy i charakter stylu jazdy na koła. W rezultacie, eliminujemy opieszałość wszelkich reakcji auta i sztucznych blokad, którymi został obdarzony seryjny Touareg!

Było: 325 HP i 404 NM
Jest: 372 HP i 532 NM
Przyrost: 47 HP i 136 NM
chip tuning touareg
chiptuning touareg
5/5 - (1 vote)