Tuning STAGE2 w VW Golf 7R 2.0 TSI 310 HP

Tuning STAGE2 w VW Golf 7R obejmujący chiptuning ECU oraz TCU, a także kompletną modyfikację układu wydechowego. Kod silnika tego sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych modelu to wersja DLRA. Co godne odnotowania przy tego typu modyfikacji, prezentowany egzemplarz jest fabrycznie pozbawiony filtra OPF z uwagi na poza europejską produkcję i generuje fabryczną moc na poziomie 310 koni mechanicznych. Auto stawiło się u nas z bakiem wypełnionym paliwem pb95 – co nie ukrywamy – rzuca nieco negatywne światło na całokształt modyfikacji. Zestrojenie „eRki” na bardziej kalorycznym paliwie pozwoliłoby uzyskać jeszcze większą moc i to zapewne o co namniej 10%. Deficyt mocy widać już po samych pomiarach auta na totalnej serii, jeszcze przed podjęciem jakiejkolwiek modyfikacji.

golf 7r tuning

Zakres prac:

Strojenie ECU

Strojenie TCU

Soft pop&bangs

Wyłączenie sond

Montaż sportowego układu wydechowego

 

Efekty prac:

Było: 293 HP i 373 NM

Jest: 358 HP i 490 NM

Przyrost: 65 HP i 123 NM

Chiptuning ECU & TCU w VW Golf 7R

Chiptuning auta obejmował prace związane ze strojeniem auta zarówno na płaszczyźnie sterownika silnika jak i skrzyni biegów. Napisane przez nas indywidualne oprogramowanie softów pozwoliło uzyskać bardzo zadowalające rezultaty, mimo, że pracowaliśmy z paliwem pb95. Dodamy, że strojenie tych modeli sugerujemy przeprowadzić na paliwie pb98, co finalnie przekłada się na jeszcze większą moc auta. Niwelując jednocześnie problemy z wypadaniem zapłonu.

Poniżej wyniki z diagnostyki na naszej hamowni obrazujące pomiary na wszystkich trzech etapach prac.

Seria:

chiptuning vw golf 7r 2.0 tsi 310 hp

 

Po montażu wydechu bez strojenia:

chiptuning vw golf 7r 2.0 tsi 310 hp

Finalny efekt:

chiptuning vw golf 7r 2.0 tsi 310 hp

Układ wydechowy Milltek Sport Golf 7R

Planowanym dopełnieniem prac programowych była modyfikacja układu wydechowego, obejmująca nowy, kompletny setup turbo back. Finalny wybór w tym przypadku padł na produkt marki Milltek Sport. Modyfikacja uwzględniała sekcję downpipe w wersji race, pozbawioną katalizator, front pipe z centre pipe na przelocie oraz nowy, końcowy tłumik z czterema, czarnymi i konkretnymi rozmiarowo końcówkami.

milltek sport golf 7r

Poza efektem dźwiękowym i wizualnym, jeden fakt zasługuje na szczególną uwagę. Przyrost! Podmiana układu wydechowego, bez strojenia, już na starcie zaaplikowała dodatkowe 25 koni mechanicznych! To naprawdę świetny przyrost. Poniżej natomiast porównanie optyczne na oryginalnym oraz akcesoryjnym układzie wydechowym.

 

Seria:

golf 7r

 

Układ wydechowy Milltek Sport:

golf 7r tuning

 

Finalny efekt tuningu w Golfie 7R 2.0 TSI 310 HP

Biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności modyfikacji przyznamy, że wyszła ona bardzo przyzwoicie oraz zgodnie z oczekiwaniami. Jedyne czego zabrakło nam do pełni szczęścia to paliwa pb98, które w rzeczywisty sposób zobrazowałoby efekty naszych prac. Realnie powinniśmy dorzucić do uzyskanego wyniku około 30 HP i 10 NM, które auto odzyska po zalaniu lepszego paliwa.

5/5 - (1 vote)