To była prawdziwa operacja „pustynna burza” w ramach naszego mobilnego serwisu maszyn budowlanych. Siedząc w naszym warsztacie otrzymaliśmy telefon od właściciela firmy budowlanej, że na wyrobisku dwie koparki Doosan odmówiły pracy. Przyczyna? Zapchany filtr DPF w obu maszynach. Padło jedno pytanie:

Czy jesteście w stanie rozwiązać problem raz, a dobrze i czy poradzicie sobie ze skomplikowanym oprogramowaniem. Jeśli tak, czy możecie być u mnie na południu Polski z samego rana?

Odpowiedzieliśmy: Proszę podać adres, jesteśmy u Pana jutro chwilę po świcie.

DOOSAN 225 LC i DOSSAN 340 LC – PROBLEM Z DPF W KOPARKACH

Następnego dnia wyjechaliśmy z Wrocławia o wschodzie słońca. Wzięliśmy ze sobą nasz sprzęt i obraliśmy kierunek na południe. Po rozmowie z właścicielem firmy i kierownikiem wyrobiska byliśmy niemal pewni, że obie maszyny straciły moc będąc nieuruchomionymi przez uszkodzony filtr cząstek stałych. Ten, gdy jest zapchany, maszyna staje pomału nagle tracąc moc i konieczny jest specjalny i kosztowny serwis pogwarancyjny.

Drugą opcją jest telefon do nas, a my pozbędziemy się usterki na zupełnie innych warunkach. Właśnie ta świadomość właściciela koparek w tej kwestii doprowadziła nas na miejsce docelowe 200 km od naszego warsztatu.

DOOSAN 225 LC i DOSSAN 340 LC – SERWIS KOPAREK POPRZEZ USUNIĘCIE DPF I NOWĄ MAPĘ

Po przyjeździe na miejsce brnęliśmy po kostki w miękkim i puszystym miale. Każdy z naszej trójki miał odpowiedni dla swojego fachu rekwizyt – każdy tak samo ważny. Podzieliliśmy pracę na kolejne etapy:

– wyciągnięcie filtra DPF
– wyciągnięcie sterowników
– wgranie nowego oprogramowania
– usunięcie filtra DPF
– ponowny montaż udrożonego już filtra DPF współgrającego z naszą nową mapą

Efekt?

Późnym popołudniem obie koparki z nową mocą powróciły do życia, dając jej operatorom zupełnie nową jakość pracy i doznania. Najbardziej cieszył nas komentarz, że „maszyna rwie jak dzika”. To dla nas najlepsza nagroda i podziękowanie za naprawdę ciężką robotę. W bojowych warunkach, pełnym słońcu i daleko od domu.

SERWIS KOPAREK DOOSAN W BMG TUNING

Jeśli i Ty na swojej budowie masz problemy z koparkami marki Doosan i wiesz, że niezbędny jest ich serwis, naprawa czy modyfikacje – zadzwoń do nas. Mamy za sobą już kilkanaście takich bojowych operacji i z każdej misji wróciliśmy „na tarczy”, a maszyny po naszej robocie działają do dziś bez zarzutu.

Od razu dodamy, że nie obawiamy się prac nad maszynami innych firm – po prostu do tej pory ciągle trafiamy na Doosan`y 🙂

Co możemy wykonać?

usuwanie DPF
naprawa DPF
zmiana oprogramowania sterowników
chiptuning i ecotuning maszyn i koparek

Zawsze możemy zjawić się u Klienta bez względu na lokalizację. Zapraszamy i zachęcamy do kontaktu.

Telefon: 790 454 283
E-mail: info@bmgtuning.pl

Rate this post