REGENERACJA EGR W BMG WROCŁAW

Regeneracja EGR w BMG Tuning we Wrocławiu w samochodach ciężarowych to tylko jedna z metod naprawy problemu. Usługę tę wykonujemy również w samochodach osobowych i maszynach. Pamiętaj, że usługę możemy wykonać  dla Ciebie w naszym centrum lub dowolnie wskazanym miejscu. A sposobów jest kilka:

 • usuwanie EGR
 • emulator EGR
 • zaślepianie EGR
 • programowe wyłączenie EGR
 • wymiana EGR
 • naprawa EGR
 • czyszczenie EGR

WAŻNE: Taki sam zakres usług realizujemy dla samochodów osobowych oraz maszyn rolniczych i budowlanych !

Problem z zaworem recyrkulacji spalin i jego rozwiązanie to dla nas chleb powszedni. Jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej lub pojazdu ciężarowego dotkniętego awarią zaworu przeczytaj poniżej co możemy dla Ciebie zrobić – we Wrocławiu lub dowolnie wskazanym przez Ciebie miejscu. Ewentualnie od razu sięgnij po telefon i zadzwoń do nas 🙂

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

 

REGENERACJA EGR – CZY WARTO?

Jeśli Twój samochód ciężarowy wyposażony jest w silnik diesla, a z wydechu wydostają się kłęby czarnego dymu, wielce prawdopodobne jest, że awarii uległ EGR. Jest to jedna z dwóch pozostałych przypadłości zbliżona w swoich skutkach, takich jak zapchany filtr DPF czy wadliwa turbosprężarka.

By zweryfikować i skutecznie zdiagnozować problem, konieczna będzie profesjonalna diagnostyka komputerowa. Tę wykonamy dla Ciebie w naszym centrum BMG we Wrocławiu lub dowolnym miejscu wskazanym przez Ciebie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz celem umówienia wizyty.

Jeżeli zrealizowana przez nas diagnostyka komputerowa faktycznie wskaże problem z czujnikiem to zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czym on jest? Otóż. EGR to zawór układu recyrkulacji spalin. Jak to w większości przypadków silnika wysokoprężnego jest to element, niestety, ale wrażliwy i drogi w eksploatacji. Celem jego zastosowania jest szeroko pojęta ochrona środowiska, jednak to właśnie uszkodzony zawór generuje kłęby czarnego i szkodliwego dymu z układu wydechowego.

Sam problem zaworu dotyczy głównie zacięcia się tego elementu w określonej pozycji. Sytuacja ta powoduje rozszczelnienie, którego skutki podobne są w efekcie do nieszczelności w układzie dolotowym. Usterki z elektrozaworem wynikają z eksploatacji.

REGENERACJA EGR, CZYSZCZENIE EGR, ZAŚLEPIENIE EGR, USUWANIE EGR,

Co zrobić by naprawić EGR? Jest na to kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów. Jednak z uwagi na wrażliwość zaworu oraz jego funkcję, radzimy dokonać tego w profesjonalnym miejscu – takim jak nasze 🙂

Zakup nowego EGR to bardzo duży wydatek, dlatego te rozwiązanie proponujemy zostawić na końcu listy życzeń. Z doświadczenia naszego oraz naszych Klientów, że zakup nowego zaworu rozwiązuje problem do czasu… pojawienia się problemu ponownie.

Zdarza się, że pomóc może zwykłe czyszczenie zaworu, ponieważ problem z jego funkcjonowaniem mógł pojawić się z uwagi na zgromadzenie się wokół niego sadzy i oleju, tak zwanego nagaru. Jeżeli nie doszło do trwałego uszkodzenia zaworu, wówczas regeneracja EGR poprzez jego czyszczenie okaże się najtańszym i najprostszym sposobem na pozbycie się usterki.

W przypadku trwałego uszkodzenia, możliwe są kolejne warianty. Najczęściej wybieraną opcją jest zaślepienie EGR. Usługa ta polega na uśpieniu czujnika oraz programowej modyfikacji układu. Zabieg ten wymaga doświadczenia oraz profesjonalnego i oryginalnego oprogramowania. Prace polegające na zaślepieniu czujnika EGR i modyfikacji w oprogramowaniu jest najskuteczniejszym i najtrwalszym sposobem na pozbycie się problemów z ”kopceniem wydechu”.

Ostatnią metodą na pozbycie się usterki jest regeneracja EGR, której celem jest po prostu naprawa systemu. Prawdę mówiąc to Klient decyduje na jaki krok i sposób naprawy się decydować. Naszym zadaniem jest indywidualna analiza przypadku, ponieważ każdy samochód i każdy nasz Klient to osobna historia, dlatego nasz zespół postara się o możliwie najbardziej optymalne i korzystne finansowo rozwiązanie problemu z układem cyrkulacji spalin.

A jak sprawdzić EGR? Najlepiej u nas 🙂

Serwis wykonamy dla Ciebie w pojazdach marki:

 • Renault
 • Mercedes
 • DAF
 • Iveco
 • Scania
 • Volvo
 • MAN

 

Nie widzisz tu marki swojego auta? Nic nie szkodzi. Zadzwoń do nas i zapytaj czy nasze usługi wykonamy również dla Ciebie. Odwiedź nasze centrum we Wrocławiu lub poproś nas o przyjazd do Ciebie.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283