Tuning Audi SQ7

Audi SQ7 to świetny model podatny na szeroko pojęty tuning. Już seryjne modele dają wiele frajdy swoim właścicielom, ale może być znacznie lepiej. Poznaj nasze sposoby na tuning modelu SQ7!

Moc, dźwięk, a może wygląd? Opcji jest naprawdę kilka i nie wymagają ogromnych nakładów finansowych. W perspektywie zakupu będą to grosze, ale niewątpliwie wpłyną na wrażenia z jazdy tym egzemplarzem. Od czego zacząć?

audi sq7 tuning

 

Aktywny wydech

Audi SQ7, jako flagowy model „siódemki” w dieslu posiada fabrycznie montowany układ aktywnego wydechu. Za sprawą zmiany trybów w MMI pojawia się możliwość wyłączenia lub włączenia specjalnych głośników. Sęk w tym, że brzmią dość słabo. I sztucznie. I niezbyt głośno. Z pomocą przychodzi jednak nasza ekipa, a modyfikacja tego rozwiązania może zostać wykonana w dwóch krokach.

Pierwszy, wymiana samego modułu.

Dosłownie 40 minut pracy, a Twoje auto nagle zacznie brzmieć jak przystało na flagowy model Audi. Podmieniamy oryginalny moduł i to wszystko!

Drugi, wymiana modułu i montaż rezonatora wysokich tonów.

Druga opcja, najczęściej wybierana przez właścicieli modelu SQ7 to zamiana fabrycznego modułu oraz montaż dodatkowego głośnika odpowiadającego za wysokie tony i efekty typu pop&bang. Rozwiązanie to niezwykle usprawnia charakterystykę brzmienia i cieszy się u nas ogromnym poszanowaniem.

Chiptuning w Audi SQ7

Chiptuning w tym modelu to jedna z najlepszych modyfikacji. I która daje ogrom frajdy. Auto seryjnie cieszy się parametrami rzędu 435 koni mechanicznych i 900 niutonometrów. Ale potencjał zastosowanej tu jednostki jest znacznie większy. Indywidualna mapa pozwala na bezpieczne zwiększenie osiągów do poziomu aż 500 HP i 1020 NM!

+65 HP

✅ + 120 NM

Moduł obniżenia pneumatyki

Żeby poprawić właściwości jezdne wcale nie trzeba nabywać kosztownego układu zawieszenia. Zastosowana seryjnie pneumatyka jest naprawdę w porządku, ale osoby oczekujące od SQ7 jeszcze lepszych właściwości jezdnych mogą w prosty, szybki i względnie niedrogi sposób usprawnić zawieszenie.

Jak?

Obniżając je bezpiecznie o dodatkowe 4 cm. W ten sposób można uzyskać nie tylko lepsze właściwości, ale również wygląd auta. Obniżenie to jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego modułu.

Rate this post