Tuning C43 AMG – Mercedes 3.0 390 HP

Tuning C43 AMG, czyli mechaniczna modyfikacja układu wydechowego wraz z chiptuningiem oraz wyłączeniem sond oraz filtra OPF. Tuning STAGE2 obejmował więc prace mechaniczne i softwareowe (chiptuning), a ich zakres to:

  • sportowe downpipes z katalizatorami Baq Exhaust
  • usunięcie sekcji OPF w Baq Exhaust
  • nasz indywidualny soft STAGE2 z uwzględnieniem wyłączenia sond oraz OPF
Warto zaznaczyć, że modyfikacja przebiegła w dwóch firmach – u nas – gdzie byliśmy odpowiedzialni za strojenie. Oraz w firmie znajomych – BAQ Garage – gdzie wykonany został układ wydechowy. W związku z powyższym nie posiadamy pomiarów na totalnej serii, za to już ze zmodyfikowanym wydechem oraz kontrolkami check engine – którymi rzecz jasna zajęliśmy się podczas modyfikacji sterownika ECU.
tuning c43 amg

Efekty chiptuningu w Mercedesie STAGE2 w C43 AMG 390 HP

Modelowa seria:  390 HP i 520 NM
Było: 406 HP i 509 NM
Jest: 427 HP i 581 NM
Przyrost: 21 HP i 72 NM

chiptuning mercedes amg c43 Amg

chiptuning mercedes amg c43 Amg

 

chiptuning mercedes c43 amg

Gwoli wyjaśnienia, chcemy dodać, że przyrost liczymy od wartości uzyskanych już na hamowni, jaka była dokładnie moc seryjna auta, tego możemy się jedynie domyślać, ale bez wątpienia była bardzo bliska rzeczywistym wartościom podanym przez producenta. Wynik ten jest więc wypadkową modyfikacji mechanicznej oraz programowej. Przy czym warto również dodać, że te silniki i ich oprogramowanie są fabrycznie na tyle zoptymalizowane, że przyrosty nie należą do grona olbrzymich wartości.
Z drugiej strony, dołożona góra i aż 581 NM naprawdę robi różnicę, auto jest jeszcze bardziej elastyczne, żwawe i zrywne. Jeśli masz podobny model auta, zapraszamy do ustalenia zakresu prac i wyceny.
BMG Tuning
Ul. Krakowska 30
50-425 Wrocław
Telefon: 790 454 283
E-mail: info@bmgtuning.pl
5/5 - (1 vote)