Tuning w Mercedesie GLE 53 AMG

Tuning w modelu Mercedes GLE 53AMG W167 warto rozważyć na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich to sugerowane modyfikacje układu wydechowego, a także podniesienie mocy, która w seryjnych parametrach legitymuje się poziomem w okolicy 435 HP oraz 520 NM. Obie modyfikacje zapewniają wiele frajdy i zupełnie nowy zestaw wrażeń za kierownicą. Jeszcze większa moc auta i jeszcze lepszy dźwięk układu wydechowego, to zestaw, który aż prosi się do tego modelu.

tuning mercedes gle 53 amg w167

Sportowy wydech do GLE 53 AMG W167

W zależności od rocznika i daty produkcji modeli z serii W167 mamy kilka różnych wariantów, które mogą poprawić nie tylko moc, ale i dźwięk auta. Są to konfiguracje w których stosuje się nowy element z sekcji downpipe, który może, ale nie musi być wyposażony w sportowy katalizator. Jak dobrze wiemy, Unia zabija motoryzację, wymagając na producentach coraz bardziej restrykcyjnych i dławiących samochód układów wydechowych. Takie modyfikacje dosłownie „odtykają” wydechy, przez co te natychmiast lepiej brzmią i generują więcej mocy.

Dodatkowo można pomyśleć o sekcji catback wyposażonej w aktywne klapy, dzięki którym można trzymać władzę nad dźwiękiem układu wydechowego. Jeżeli chcesz poznać dostępne konfiguracje do swojego Mercedesa GLE 53 AMG, napisz do nas.

 GLE 53 AMG Chiptuning

Chiptuning modeli GLE 53 AMG to bardzo dobra decyzja. Wyłącznie już sam STAGE1 zapewnia przyrosty rzędu 50 HP oraz dodatkowych 90 NM. Przypomnijmy, że chiptuning modelu W167 wraz ze zmianami w układzie wydechowym zapewni jeszcze lepsze efekty, o co najmniej 10-15%. Modyfikacja ta jest jak najbardziej bezpieczna i nie wpływa na nadmierną eksploatację silnika czy skrzyni biegów. Należy jednak pamiętać o zdecydowanie krótszych interwałach związanych z wymianą oleju silnikowego i stosować się cyklicznych wymianach pomiędzy 7  000, a 10 000 tysięcy kilometrów.

Zakup wyższej jakości olei jak Motul, Millers czy Liquy Molly pozwoli dodatkowo zabezpieczyć silnik i cieszyć się bezstresową eksploatacją auta.

Rate this post