Usuwanie AdBlue w Caterpillar 432F2

Usuwanie AdBlue w koparce kołowej Caterpillar 432F2. W ramach świadczonego serwisu mobilnego maszyn budowlanych marki Caterpillar, otrzymaliśmy zlecenie, w którym pacjentem okazał się Cat 432F2. Maszynę trawił dość popularny, choć nie ukrywamy – trudny do rozwiązania – problem z awarią systemu oczyszczania spalin. Problematyczny jest otóż sterownik ECU sterujący całą koparką, ale na szczęście wiemy jak sobie z nim poradzić!

caterpillar 432F2

 

Sterownik ECU Caterpillar A5X12

Wspomniana jednostka sterująca to ECU Caterpillar A5X12. Nie jest to popularny sterownik i nie każdy jest w stanie sobie z nim poradzić – natomiast nam się udało i po kilku godzinach pracy przy nowym sofcie oraz jego wgraniu w sterownik, maszyna wyzbyła się wszystkich mankamentów, które utrudniały jej pracę w ostatnim czasie.

 

Problem z AdBlue rozwiązany!

Usterka AdBlue została rozwiązana poprzez programowe wyłączenie systemu z mocznikiem AdBlue. Z uwagi na charakterystykę usterki, nigdy nie podejmujemy się napraw, regeneracji tudzież wymiany części na nowe, ponieważ najzwyczajniej w świecie, nie zdają one egzaminu. Pieniądze wydane. Problem powraca. Chcąc uniknąć ogromnych kosztów i jeszcze większych problemów, jedyną rekomendowaną przez nas opcją jest rzecz jasna programowe wyłączenie systemu.

Jeśli masz podobną awarię, zgłoś się do nas!

Rate this post