Mercedes G350D i aktywny wydech

Aktywny wydech w Mercedesie G350D to jedna z popularniejszych modyfikacji legendarnej Gelendy. Poza modyfikacjami związanymi z przyrostem mocy i poprawy wyglądu w postaci nowego body kitu, prace nad dźwiękiem to „klasyka gatunku”. Te potocznie nazywane „kioski na kołach” przez lata zaskarbiły serca fanów i kolejnych właścicieli modelu. Dobra informacja jest taka, że nie trzeba sięgać po mocarne i paliwożerne jednostki AMG, aby cieszyć się pomrukiem z wydechu. Z pomocą przychodzi nasz system elektrycznego modulatora dźwięku.

aktywny wydech g350d

Jak działa aktywny system wydechowy w G-klasie?

Zacznijmy od faktu, że system jest totalnie bezinwazyjny i nie wymaga modyfikacji seryjnego układu wydechowego. Co ważne, ta kwestia ma ogromne znaczenie w przypadku modeli objętych gwarancją lub leasingiem. W oparciu o restrykcje z nimi związane, system nadal może być zamontowany i to bez obaw o jakiekolwiek konsekwencje!

mercedes g350d

Wydechem steruje się z poziomu trybów jazdy, przy czym każdy z nich można dowolnie zmodyfikować dzięki specjalnej aplikacji na systemy operacyjne iOS oraz Android. Dzięki temu można w dowolny sposób skonfigurować system. Wystarczy mieć przy sobie smartfona.

Aktywny wydech w G350D

Słowem podsumowania. Aktywny układ wydechowy w modelu G350D to doskonała opcja na połączenie walorów i ekonomii wysokoprężnej jednostki napędowej z przyjemnym dla ucha pomrukiem klasycznej V8.

mercedes g 350d

Rate this post