Co wchodzi w skład usługi chiptuningu?

Diagnostyka komputerowa
BMG icon

Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka to podstawa, ponieważ odpowiadamy za Twój samochód. Z tego właśnie względu nim zaczniemy jakiekolwiek prace nad Twoim pojazdem, najpierw sprawdzimy jego stan.

Hamownia 4x4
BMG icon

Hamownia 4x4

Gdy nie znajdziemy żadnych przeciwwskazań do modyfikacji, wykonamy dwukrotny pomiar mocy, przed i po wgraniu indywidualnej mapy do sterownika Twojego samochodu. A wszystko po to, by przedstawić Ci rezultaty naszej pracy za pomocą profesjonalnych wykresów.

Indywidualna mapa
BMG icon

Indywidualna mapa

Chiptuning polega na umiejętnych modyfikacjach mapy w sterowniku Twojego auta. Posiadamy nie tylko wiedzę, doświadczenie, ale i profesjonalny sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu wszystko „idzie po kablu”, bez konieczności otwierania ECU.

Powerbox sposobem na gwarancję
BMG icon

Powerbox sposobem na gwarancję

W przypadku aut leasingowanych lub będących na gwarancji możemy zaproponować indywidualne mapy z opcją przywrócenia oryginału przed wizytą w serwisie lub zewnętrzne powerbox`y generujące moc bez ingerowania w ECU.

Chcesz więcej mocy w swoim aucie?

Jeżeli chcesz zwiększyć moc swojego auta, zwiększyć jego elastyczność, a zarazem zmniejszyć poziom spalania, skontaktuj się z nami i zapytaj co możemy zaproponować Tobie i Twojemu samochodowi.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o bezpłatną i bez zobowiązującą wycenę.

Dorzućcie mi więcej mocy!

FAQ

Tak, jak najbardziej. Zarówno dla silnika, skrzyni biegów, turbiny i innych podzespołów, jest jednak jeden warunek.

Usługa musi zostać zrealizowana przez specjalistów, którzy w dodatku dysponują nowoczesnym sprzętem najwyższej klasy.

Obecnie korzystamy z bardzo kosztownego dla nas narzędzia jakim jest AutoTuner Automotive Tool. Za jego równowartość moglibyśmy zakupić kilkuletnie auto klasy premium. Nie wspominając o hamowni MAHA LPS 4×4 3000 🙂

Jednym z walorów naszego sprzętu jest możliwość wgrywania nowej mapy „po kablu”, bez konieczności otwierania sterownika, co dla wielu Klientów jest niezwykle istotnym aspektem. Dodamy, że mit o zagrożeniach wynikających z chiptuningu zrodził się przez pseudo specjalistów, którzy „żyłowali” wszelkie możliwe parametry.

My natomiast wiemy jak modyfikować wszelkie limitery, by nie uszkodzić podzespołów. Nasze know-how pozwala na bezpieczne wyeksponowanie możliwości danej jednostki i drzemiącego w niej potencjału.

Cena uzależniona jest od rocznika, mocy wyjściowej, rodzaju silnika oraz sterownika. Ale ceny zaczynają się już od poziomu 950 zł netto dla starszych roczników i wraz z wiekiem auta, rosną w górę z uwagi na poziom zaawansowania i trudności w modyfikacji danego egzemplarza.

Jeśli chcesz wiedzieć jaka cena będzie dla Ciebie – zadzwoń lub napisz do nas podając rocznik auta, model i rodzaj jednostki oraz skrzyni biegów, a podamy Ci konkretną wycenę.

I tak, i nie. Najlepsze rezultaty możemy uzyskać w jednostkach benzynowych doposażonych w turbinę lub kompresor, a także w jednostki napędzane dieslowskim sercem.

W przypadku silników wolnossących odradzamy taką modyfikację, gdyż szanujemy portfel i oczekiwania naszych Klientów.

Rezultaty na poziomie kilku-kilkunastu koni mechanicznych nie są atrakcyjnym przyrostem. Może kto inny chciałby „nabić Klienta”, ale na pewno nie my.

Z uwagi na marne możliwości jednostek wolnossących, odradzamy ich modyfikację wyłącznie za pomocą samej mapy.

Absolutnie NIE.

Każda wgrywana przez nas mapa jest indywidualnie napisaną modyfikacją. Stawiamy na jakość i maksymalny poziom indywidualizacji, by osiągać jak najlepsze i najbezpieczniejsze rezultaty.

Musisz wiedzieć, że na rynku, bez względu na model i markę pojazdu, znaczna część jednostek jest po prostu… zdławiona fabrycznie!

Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej, że producent celowo zaniża wartości, by w swojej ofercie sprzedawać ten sam model o różnych parametrach, wpływając na sztuczny wybór oraz przede wszystkim cenę podczas zakupu.

Dla przykładu, niektóre silniki o mocy zbliżonej do 120 koni mechanicznych jesteśmy w stanie rozwinąć o dodatkowe 50-60 HP i około 80 – 100 NM, a wszystko to bez ingerowania w jakiekolwiek limitery! Jak to możliwe? Część mocy zostanie po prostu odblokowana, a część dodana. Stąd takie przyrosty.

W większości przypadków należy spodziewać się bezpiecznych przyrostów oscylujących wokół 30% mocy.

Niestety nie. Poza wspomnianymi jednostkami wolnossącymi, które nie są podatne na chiptuning, nie podejmujemy się modyfikacji w przypadku aut starszych niż rocznik 2000 – 2002 lub tych, których stan wyeksploatowania przeszkadzałby w osiąganiu oczekiwanych rezultatów.

Oczywiście, że nie. Z powodzeniem piszemy mapy dla pojazdów ciężarowych, a nawet maszyn rolniczych czy budowlanych, sprawiając, że pojazdy są znacznie bardziej ekonomiczne, żwawsze i elastyczne na każdym biegu. Wówczas mowa o ecotuningu.

Z uwagi na gabaryty pojazdów, niestety, nie wykonamy jednak pomiarów na hamowni, ale efekty będą na pewno zauważalne.

Powerbox to nic innego jak zewnętrzne urządzenie, które posiada wewnątrz gotowy program napisany przez określonego producenta, zwiększający moc pojazdu „z zewnątrz”.

Możliwość podłączenia go pod komputer i bez konieczności ingerowania w oryginalną mapę sprawia, że korzystają z niego właściciele aut będących na gwarancji lub objętych leasingiem.

Nie zmienia to faktu, że możliwe jest również wgranie mapy napisanej przez nas, a przywrócenie oryginału przed wizytą w ASO.

Kwestia wyboru.

Chiptuning aut, indywidualne mapy i pomiary na hamowni

Profesjonalny chiptuning w BMG Tuning we Wrocławiu – czyli jak zyskać nawet 40% więcej mocy! Podniesiemy moc w Twoim aucie gwarantując w pełni zadowalające przyrosty mocy bez ryzyka uszkodzenia jednostki silnikowej. Indywidualnie dostosowane mapy przez naszych profesjonalistów są dla Twojego auta w pełni bezpieczne. Korzystamy wyłącznie z profesjonalnego oprogramowania oraz własnej hamowni 4×4.

Co ważne, jeżeli nie chcesz abyśmy zweryfikowali moc Twojego auta po modyfikacjach na naszej hamowni, wówczas usługę chiptuningu możemy wykonać nie tylko we Wrocławiu, ale w całej Polsce! Wystarczy, że nas o to poprosisz! Jednocześnie informujemy, że usługa chip tuningu ma sens wyłącznie w autach napędzanych silnikiem diesla lub benzyną z turbo. W przypadku jednostek wolnossących takie modyfikacje nie mają sensu.

Boisz się o gwarancję Twojego auta?

Nie ma problemu! Podniesiemy w nic moc za pomocą specjalnego Power Box`a, czyli zewnętrznego urządzenia operującego mocą Twojego auta. Takie rozwiązanie daje możliwość natychmiastowego powrotu do stanu pierwotnego!

A co daje nasz chiptuning?

 • poprawią się osiągi Twojego auta
 • odczuwalna poprawa elastyczności
 • zwiększona zostanie moc oraz moment obrotowy
 • zmaleje spalanie
 • posługujemy się światowej klasy sprzętem i oryginalnym oprogramowaniem
 • pomiar mocy na hamowni MAHA 4×4 LPS 3000
 • 100% bezpieczeństwa dla silnika i gwarancja na usługę
 • możliwość podniesienia mocy przez zewnętrzny Power Box
 • moc podnosimy u nas we Wrocławiu, ale możemy przyjechać do Ciebie nawet na drugi koniec Polski

 

Zobacz jakie są tego efekty, a jeśli masz pytania, dzwoń do nas 🙂

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

 

Potrzebujesz więcej mocy w swoim aucie? Świetnie, bo właśnie jesteś w miejscu, które specjalizuje się w chiptuningu i poprawie osiągów. Jak to robimy? Przede wszystkim skutecznie, sprawnie i bezpiecznie dla Twojego auta. Choć nie jesteśmy magikami, to potrafimy zaczarować samochód do tego stopnia, że poczujesz w nim nowe doznania i pokochasz go na nowo.

CHIPTUNING KROK PO KROKU

Chiptuning w naszym centrum BMG we Wrocławiu to nie tylko wgranie mapy i chęć jak najszybszego wyprowadzenia auta z hamowni, by pozyskać kolejnego Klienta. Naszą markę tworzą specjaliści i pasjonaci aut, dlatego wizyta u nas to przede wszystkim kompleksowa obsługa o holistycznym podejściu do tematu zwiększenia mocy w Twoim aucie.

Jak to u nas wygląda?

Zacznijmy od tego, że usługę chiptuningu traktujemy jako pakiet składający się z kilku kroków. Pakiet, który powinien cechować profesjonalne centrum podnoszące moc w samochodach swoich Klientów. Naszym zdaniem jest to podstawa do osiąganych i w pełni zadowalających rezultatów, które sprawią, że Twoje auto będzie szybsze, żwawsze i uwaga – bardziej ekonomiczne.

KROK 1 – diagnostyka i serwis.

Zanim zaczniemy działać nad przyrostem mocy w Twoim aucie, najpierw skupimy się na jego stanie technicznym zadając sobie pytanie – czy to w ogóle ma sens i czy nasza praca przyniesie oczekiwane rezultaty?  W innym przypadku nie byłoby mowy o naszej satysfakcji z wykonanej pracy, podobnie u Ciebie. My byśmy stracili czas, a Ty pieniądze.

By tak nie było, najpierw przeprowadzimy dla Ciebie zaawansowaną diagnostykę komputerową oraz serwis, który zweryfikuje stan kluczowych dla zwiększenia mocy podzespołów. Zbadamy nie tylko serce Twojego auta, ale niczym lekarze, przebadamy całego pacjenta, by stwierdzić, że jest gotów do wysiłku mając odpowiedni stan kondycji. Chiptuning w naszym centrum to naprawdę sowicie przemyślany proces, a wszystko w trosce o Twoje auto i poziom zadowolenia z wykonanych usług.

KROK 2 – Hamownia Maha 4×4 LPS 3000

Zakładając, że pacjent jest zdrowy, sprawdzimy jak spisze się na naszej „bieżni”. A jest to nie byle „bieżnia”, tylko światowej klasy Hamownia Maha LPS 3000 4×4. Specyfikacja techniczna naszej „rolki” umożliwia weryfikację mocy w autach napędzanych na jedną lub wszystkie osie.

Z powodzeniem sprawdzimy ile koni ”wypluje” auto napędzane na przednią, tylną lub cztery osie w napędzie quatro. Dla nas to bez różnicy. Atutem naszej hamowni we Wrocławiu będzie również możliwie najniższy błąd pomiarowy. Słynąca z jakości ”rolka” zamontowana w naszym centrum cechuje się precyzją pomiarów, zwłaszcza, że wspiera ją profesjonalne i oryginalne oprogramowanie. Oraz my – doświadczeni tunerzy 🙂

Celem drugiego kroku jest więc weryfikacja mocy i osiągów auta, aby czarno na białym pokazać efekty naszej pracy dopiero po modyfikacjach. Z drugiej strony podczas pierwszego hamowania zweryfikujesz obecną moc swojego auta w oparciu o zakładaną, pierwotną wartość podaną przez producenta.

KROK 3 – Chiptuning (+ tuning mechaniczny)

Mając za sobą dwa poprzednie kroki, dochodzimy do docelowego etapu podnoszenia mocy w Twoim aucie. W tym miejscu do gry wkraczają nasi specjaliści wraz ze specjalistycznym i profesjonalnym oprogramowaniem WinOls oraz Swiftec , a także Kess V2, NewTrasdata i Texa.

Miej na uwadze fakt, że zawsze bazujemy na indywidualnym programie i mapie przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Dokonując modyfikacji po wstępnej analizie stanu Twojego auta wiemy, jakie parametry będą dla niego optymalne. A to przełoży się na ostateczny efekt i Twoje zadowolenie.

Modyfikacje Twojej jednostce napędowej, których celem jest podniesienie mocy i osiągów auta z powodzeniem mogą zostać wsparte modyfikacjami mechanicznymi, a sama usługa chiptuningu może zostać rozwinięta o szereg dodatkowych usług – zakładka tuning mechaniczny. Dodatkowe prace nad mocą i osiągami Twojego auta kierujemy do grona pasjonatów motoryzacji, stale szukających dodatkowej mocy i adrenaliny. Wsparcie chiptuningu modyfikacjami mechanicznymi z reguły pozwala na jeszcze bardziej spektakularne, ale bezpieczne dla podzespołów finalne rezultaty.

KROK 4 – Hamownia Maha 4×4 LPS 3000 (zakładając usługę na terenie Wrocławia)

Ponowna weryfikacja mocy na hamowni Maha 4×4 LPS 3000. Na tym etapie, stanowiącym już wyłącznie analizę i weryfikację jakości naszej usługi sprawdzimy ostateczną moc i osiągi Twojego auta. Będzie to test wykonanej przez nas usługi i weryfikacja pierwotnych przypuszczeń i deklaracji co do ostatecznego efektu.

Mamy nadzieję, że na tym etapie zobaczymy również uśmiech na Twojej twarzy i zdążymy pomachać do Ciebie nim „spalisz laczka” na naszym parkingu.

 

TUNING AUT WE WROCŁAWIU

Jakie marki obsługujemy?

 • chiptuning Audi
 • chiptuning BMW
 • chiptuning Mercedes
 • chiptuning Porsche
 • chiptuning Jaguar
 • chiptuning Skoda
 • chiptuning Volkswagen (VW)
 • chiptuning Opel
 • chiptuning Ford
 • chiptuning Seat
 • i inne

Nie widzisz tu marki swojego auta? Nic nie szkodzi. Zadzwoń do nas i zapytaj czy nasze usługi wykonamy również w Twoim aucie. Odwiedź nasze centrum we Wrocławiu lub poproś nas o przyjazd do Ciebie.