Tuning Audi SQ8

Tuning Audi SQ8 4M, czyli nasza propozycja modyfikacji topowej wersji „ósemki” w dieslu. Wprawdzie w dzisiejszej modyfikacji głównym celem była poprawa fabrycznego setupu aktywnego wydechu, ale warto rozważyć tu jeszcze kilka propozycji. Propozycji, które de facto na pewno pozwolą cieszyć się autem jeszcze bardziej niż po zakupie z salonu.

Na pokładzie mamy do czynienia z silnikiem wysokoprężnym o fabrycznym zestrojeniu na poziomie 435 koni mechanicznych i 900 niutonometrów.

aktywny wydech audi sq8

Aktywny wydech

W Audi SQ8 mamy do czynienia z fabrycznym systemem aktywnego wydechu, który pozwala imitować brzmienie sportowego wydechu, mimo, że jest to model auta wyposażony w silnik wysokoprężny. System ten fajnie, że jest na pokładzie, ale jednak może brzmieć znacznie, znacznie lepiej.

W wersjach aut, które posiadają oemowy setup wydechu od Audi (w SQ8 zawsze!) „wystarczy” wymiana modułu dźwięku. Jednak warto pamiętać, że dodatkowo możemy zastosować opcjonalny głośnik w postaci rezonatora wysokich tonów. W ten sposób charakterystyka auta zmienia się w sposób wręcz radykalny, przy czym nowy wariant nadal nie koliduje z gwarancją czy leasingiem! Jest to idealna propozycja dla wszystkich właścicieli modelu, którzy oczekują od ponad 400 konnego auta jeszcze lepszego dźwięku aniżeli to, które proponuje koncern Audi.

Dodajmy, że po montażu nowego systemu całość funkcjonuje dokładnie w ten sam sposób co fabryczny setup, czyli poprzez zmianę trybów jazdy (MMI). Z tą różnicą, że można go skonfigurować w dowolny sposób za pomocą aplikacji w smartfonie.

Chiptuning Audi SQ8 435 HP

Dodatkową propozycją pod kątem zwiększenia mocy, jest chiptuning. Na bazie indywidualnej mapy bez jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych jesteśmy w stanie uzyskać bezpieczne przyrosty na poziomie 65 HP oraz 100 NM, co pozwoli uzyskać spektakularne wręcz jak na SUV-a parametry. Rezultat w okolicy 500 HP oraz 1000 NM!

chiptuning audi sq8 4m

Co ważne, nowa mapa może być ponownie zastąpiona oryginałem przed wizytą w ASO. Jak do tej pory jest to w pełni skuteczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się większą mocą bez utraty gwarancji.

Pakiet optyczny

Opcjonalną modyfikacją jest również pakiet optyczny składający się z dokładek przedniego i tylnego zderzaka, a także dokładek progów, które sprawiają, że auta staje się jeszcze bardziej charakterne.

Rate this post