Chiptuning w Audi A3 8V 2.0 TFSI 220 HP

Za nami chiptuning w Audi A3 8V z silnikiem 2.0 TFSI generującym moc seryjną na poziomie 220 HP. Indywidualna mapa na poziomie STAGE 1 i to bez modyfikacji mechanicznych zapewniła bardzo zadowalający i w pełni bezpieczny przyrost mocy na poziomie dodatkowych 66 HP oraz 45 NM. Tę różnicę naprawdę czuć!

chiptuning audi a3 8v 220 hp

 

Było ➡️ 216 HP i 341 NM
Jest ➡️ 282 HP i 386 NM
 
Przyrost:
 
+ 66 HP
+ 45 NM

Przed chip tuningiem:

chip tuning audi

Po chip tuningu:

chiptuning audi
Adnotacja:
Dla osób wnikliwie analizujących powyższe wykresy wyjaśniamy. Załamanie na krzywych wynika z cofania się zapłonu. Nasza diagnostyka wykazała nadmierne zużycie cewek oraz świec, które wymagają wymiany na nowe.

Czy chip tuning Audi A3 ma sens z silnikiem 2.0 TFSI ma sens?

Wszystkie osoby oczekujące większych przyrostów mocy w tym konkretnym silniku powinny zdecydowanie pochylić się ku dodatkowym modyfikacjom mechanicznym. Zaliczymy do nich bezapelacyjnie modyfikacje wydechu wraz z sekcją downpipe, wydajniejsze chłodzenie czy też zamknięty układ dolotowy z dopływem zimnego powietrza.
Przy mocy powyżej 300 HP koniecznymi modyfikacjami byłby również montaż wydajniejszego układu hamulcowego czy usportowione zawieszenie pozwalające na dynamiczną jazdę bez efektu pływania samochodu.
Jeżeli zastanawiasz się czy chiptuning Audi A3 8V 2.0 TFSI 220 HP ma sens, to odpowiadamy, że tak i to naprawdę bardzo!
Rate this post