Chiptuning w Mercedesie C 43 AMG W205 367 HP

Za nami chiptuning w Mercerdesie C43 AMG W205 o fabrycznej mocy 367 koni mechanicznych. Prace czy Mercu polegały na napisaniu indywidualnej mapy STAGE 1. Podniesienie mocy obyło się więc bez jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych, tak więc zawczasu dodamy, że przyrosty w tym modelu mogą być jeszcze bardziej ekscytujące.

Chiptuning w tym konkretnym przypadku zapewnił dodatkowe 45 HP i 73 HP, ale tutaj cenna uwaga – zalane podczas strojenia paliwo okazało się być najtańszym z możliwych PB95, tak więc realne przyrosty są o kilkanaście koni mechanicznych i kilkadziesiąt niutonów większe. Trzeba jednak zalać dobre paliwo, by to zweryfikować…

chiptuning mercedes

 

Było ➡️ 369 HP i 480 NM
Jest ➡️ 414 HP i 553 NM

Przyrost:

+ 45 HP
+ 73 NM

Cenna uwaga i jakość paliwa

Ten konkretny przypadek jest jednym z wielu, które nas zaskakują, bo dla tego modelu przewidywane i w pełni bezpieczne przyrosty to okolice 430 HP i 590 NM. Podczas strojenia ani razu nie osiągnęliśmy takiego rezultatu, ale już po pierwszym wykresie na nowej mapie uznaliśmy, że zalane obecnie paliwo w baku to ewidentnie PB95.

chip tuning mercedes w205 c43 amg

Po krótkim telefonie do naszego Klienta okazało się, że nasza diagnoza była trafiona w 100%. Słabej jakości paliwo okazało się więc bezpośrednim źródłem braku pożądanych rezultatów podczas strojenia. Tak więc cenna rada dla wszystkich właścicieli aut chcących oszczędzić kilka złotych na baku. NIE ROBIMY TEGO!

Pamiętajcie, że paliwo wbrew pozorom ma ogromny wpływ na charakterystykę auta i walory silnika, a nawet wydechu. Na tym nie oszczędzamy. Im mocniejsze auto tym większe straty generuje marna jakość zawartości baku paliwa. Potwierdzamy, to nie mit!

 

Rate this post