Chiptuning w Mercedesie CLA 220 184 HP

Chiptuning w Mercedesie CLA 220 z dwulitrowym silnikiem benzynowym doładowanym turbiną, pozwala na spektakularne wręcz, ale i zupełnie bezpieczne przyrosty! W tym modelu z powodzeniem uzyskujemy okolice dodatkowych 50 HP i 100 NM bez modyfikacji mechanicznych! Z nimi może być tylko lepiej.

Efekty chiptuningu w Mercedesie CLA

Zanim przystąpiliśmy do prac związanych z przyrostem mocy, najpierw poddaliśmy auto diagnostyce i zweryfikowaliśmy jego seryjne parametry na naszej hamowni. Okazało się, że auto ma nieco więcej niż deklaruje producent, bo był to poziom 194 HP i 288 NM. Dodajmy, że diagnostyka pojazdu to u nas standard wchodzący w zakres usługi podnoszenia mocy. I rzecz jasna, rozmawiamy wyłącznie o indywidualnej, pisanej specjalnie dla Klienta mapie.

chiptuning mercedes cla 220 184 hp

Tak więc jaki uzyskaliśmy poziom bezpiecznego przyrosty mocy?

Było ➡️ 194 HP i 288 NM
Jest ➡️ 241 HP i 374 NM

Przyrost:

 + 47 HP
 + 86 NM

Jak widać nasza mapa zrobiła robotę, bo wynik jest naprawdę rewelacyjny. Auto można powiedzieć, nabrało zupełnie innego charakteru. Od teraz, ta gwiazda 💫 będzie latać jeszcze szybciej, choć możliwości na jeszcze większe przyrosty są jak najbardziej realne, jednak wymagają już modyfikacji mechanicznych.

Pomysł na tuning Mercedesa CLA

Opcjonalnie warto rozważyć dodatkowe modyfikacje mechaniczne, które nie tylko dorzucą więcej mocy, ale dodatkowo usprawnią samochód, nadając mu zadziornego pazura.

chiptuning w mercedesie cla 220 184 hp

 

Opcja 1

Wydajniejszy intercooler (niższa temperatura w dolocie, przyrost mocy)

Opcja 2

Downpipe (dodatkowa moc)

Opcja 3

Sportowy wydech (dodatkowa moc)

 

Stosując powyższe modyfikacje jest szansa na dodatkowe 50 HP i 40 NM oraz uzyskanie znacznie lepszego niż w serii, dźwięku. Są to bezpieczne modyfikacje nie wpływające na żywotność silnika i podzespołów.

Rate this post