BMW F10 M550D chiptuning

Za nami chiptuning mocarnej jednostki BMW M550D F10. Naszym zadaniem było napisanie indywidualnej mapy STAGE1 i optymalizacja osiągów jednostki bez jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych. A efekt? Jak najbardziej zadowalający i co ważne, nadal bezpieczny. 

Przypomnijmy, że fabrycznie auto napędza silnik wysokoprężny o nominalnej mocy 381 HP i 740 N.

bmw m550d f10

Chip tuning BMW F10 M550D to bardzo dobry pomysł. Seryjny i niewykorzystany potencjał silnika można wskrzesić poprzez modyfikację oprogramowania sterownika bez konieczności modyfikacji mechanicznych. Owszem, z nimi można pokusić się o jeszcze lepsze wyniki, ale one generują dodatkowe koszty. Modyfikacja pierwszego poziomu jest więc najefektywniejszym, najbezpieczniejszym oraz względnie najrozsądniejszym wariantem prac nad przyrostem mocy. Najkorzystniejsza jest również relacja ceny do ilości nowych koni mechanicznych na pokładzie.

A jaki wynik uzyskaliśmy w tym konkretnym egzemplarzu?

Było: 389 HP i 748 NM

Jest: 458 HP i 816 

Przyrost: 69 HP i 68 NM ✅

 

Chip tuning BMW F10 M550D XDrive

Podsumowując, chiptuning modeli z serii F10 M550D to bezpieczna modyfikacja mająca na celu podniesienie mocy auta bez konieczności wymiany kluczowych z perspektywy mocy elementów mechanicznych. Optymalizacja mapy zapewnia jeszcze większą elastyczność auta przy jednoczesnym spadku spalania, co zapewne ucieszy wszystkich właścicieli tego modelu.

Przed modyfikacją:

BMW F10 M550D chiptuning

 

Po modyfikacji:

BMW F10 M550D chiptuning

Osoby zainteresowane tuningiem swoich egzemplarzy zachęcamy do składania zapytań dotyczących naszych usług oraz do kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zapraszamy na modyfikacje w naszym centrum.

Rate this post