Tuning w Audi RS6

Tuning w Audi RS6 wydaje się zbędny, bo niby jak poprawiać ideał. Ale prawda jest taka, że niedużym nakładem finansowym można naprawdę sporo zdziałać przy tym aucie. Szczególnie w kontekście mocy, której nie oszukujmy się. Wielu osobom wcale nie brakuje. Jednak jeśli może być znacznie lepiej, to czemu z tego nie skorzystać…?

tuning audi RS6

Audi RS6 VMax Off

Vmax off to podstawowy mod oprogramowania polegający na zdjęciu ogranicznika prędkości. Dzięki temu ten rodzinny pojazd z powodzeniem może mknąć przez niemiecką autostradę z prędkością ponad 300 km/h. To naprawdę wyścigowa prędkość, którą można uzyskać dzięki drobnemu wbrew pozorom tuningowi.

Chiptuning Audi RS6 C7

Chiptuning Audi RS6 to już nieco inny level modyfikacji. Ale ile frajdy wnosi do życia każdego właściciela modelu, wiedzą tylko ich posiadacze. Bazowa moc, w tym konkretnym modelu jakim jest Audi RS6 C7 Avant o oznaczeniu silnika CWUB wynosi 560 HP i 700 NM.

chiptuning audi rs6 c7

Zmiana oprogramowania sterownika w postaci indywidualnej mapy STAGE 1 pozwala na naprawdę zaskakujące przyrosty. Bez jakichkolwiek modyfikacji mechanicznych można z powodzeniem uzyskać poziom 650 HP i aż blisko 900 NM!

+90 HP

✅ + 200 NM

W tym konkretnym egzemplarzu przyrost mógłby być jeszcze większy gdyż zastosowano tu carbonowy dolot od Eventuri, który z powodzeniem powinien dorzucić  kolejne około 30 HP i 50 NM.

tuning audi rs6 c7

 

Opcji na modyfikację jest jednak znacznie więcej:

  • modyfikacja układu wydechowego
  • dodatkowe modyfikacje mechaniczne

Osoby zainteresowane tuningiem modelu Audi RS6 C7 zachęcamy do konatktu.

Rate this post