VW Troc Tuning STAGE1

Tuning STAGE1 w VW TROC o mocy 150 koni mechanicznych z 2017 roku. Auto napędzane doładowaną benzynową jednostką o pojemności 1.5L. Efekt? Przede wszystkim bezpieczny dla jednostki i pozwalający zwiększyć jej elastyczność. Po drugie – jak na pojemność silnika naprawdę spory, mimo, że obyło się bez najmniejszych modyfikacji mechanicznych. I po trzecie, jest to kolejny dowód na to, że seryjne wartości deklarowane przez producenta w świetle seryjnej mocy rzadko kiedy są potwierdzone w rzeczywistości. Z reguły mocy jest mniej lub więcej względem zapewnień „na papierze”.

tuning t roc

Chip tuning w modelu VW T ROC 1.5 150 HP 2017

Kontynuując na starcie chcemy zaznaczyć, że w tym przypadku seryjne 150 koni mechanicznych to wyłącznie pusta deklaracja producenta. Wyniki odnotowywane na diagnostyce podczas prób obciążeniowych oscylowały w granicy 134 – 140 koni w porywach. Niemniej jest to naturalne zjawisko, a pisząc kolokwialnie w tym przypadku właściciel auta „był na minusie” i jest to czysta loteria w świetle zakupionego auta.

Finał tej powieści ma jednak szczęśliwe zakończenie i klasyczny „happy end”, bo nie dość, że nadrobiliśmy deficyty mocy strojeniem to dodatkowo „dorzuciliśmy do pieca” uzyskując finalny, znakomity jak na tę jednostkę wynik.

Było: 135 HP i 218 NM

Jest: 181 HP i 307 NM

Przyrost: 46 HP i 89 NM

chip tuning t roc

chiptuning t roc

Rate this post