Usunięty DPF w ładowarce Doosan DL200

Tym razem uporaliśmy się z uszkodzonym filtrem cząstek stałych w ładowarce Doosan DL200. Operacja usuwania DPF została wykonana podczas wizyty u naszego KLienta w ramach diagnostyki maszyn budowlanych.

Poszkodowanym okazał się być pacjent w postaci ładowarki Doosan DL200. Usterka w postaci zapchanego filtra cząstek stałych spowodowała nadmierne dymienie z wydechu maszyny, a także spadki mocy i pracę w trybie awaryjnym. Usługa usuwania DPF zajęła nam kilka godzin i okazała się być kilkukrotnie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego filtra. Który za jakiś czas, znów mógłby ulec usterce.

dpf dl200

 

Usuwanie DPF w ładowarce Doosan DL200

Usuwanie DPF w ładowarce Doosan DL200 polegało na wyciągnięciu części elementów układu wydechowego zawierającego filtr cząstek stałych oraz usunięciu jego wnętrza, które stanowił wspomniany wyżej, zapchany filtr. Opróżnienie wydechu to jedyna mechaniczna modyfikacja, ponieważ sam element od strony konstrukcyjnej pozostaje bez zmian.

Wycięcie filtra i ponowny montaż wydechu zajął nam dosłownie kilka godzin, gdzie w międzyczasie przygotowywaliśmy również nową mapę dla sterownika znajdującego się w ładowarce. Proces usuwania DPF wymaga również modyfikacji oprogramowania i zakłada konieczność wyprogramowania filtra z poziomu komputera maszyny.

usuwanie dpf doosan dl200

W ten oto sposób ładowarka odzyskała utraconą moc, zakończył się problem z nadmiernym dymieniem, podobnie jak praca silnika w trybie awaryjnym. Co ważne, taki sposób wykonania operacji gwarantuje dożywotnie rozwiązanie usterki i gwarancję dalszych robót bez podobnych awarii.

Rate this post