Problem z filtrem DPF w wózku widłowym Linde H70

Problem z filtrem cząstek stałych w wózku widłowym Linde H70 skutecznie rozwiązany. Maszyna znów działa, mimo, że w skutek awarii była całkowicie unieruchomiona. To efekt naszych usług z zakresu diagnostyki maszyn budowlanych.

Mimo, że specjalizujemy się w tuningu samochodów osobowych, to ostatnio zanotowaliśmy dosłownie falę usterek trapiących rozmaite maszyny. Od koparek, ładowarek, ciężarówek i jak się okazuje, nawet wózek widłowy. Wszystkie usterki łączy jedna cecha. Szeroko pojęta „ekologia”, która jest wręcz utrapieniem wszystkich właścicieli pojazdów w nią uzbrojonych.

W przeciągu niespełna dwóch tygodni rozwiązywaliśmy problemy z zaworami EGR, filtrami cząstek stałych DPF oraz systemami AdBlue. W tym przypadku nie było inaczej. Awarii w wózku widłowym Linde H70 uległ filtr DPF.

 

Skuteczna naprawa wózka Linde i usunięty DPF

Problem z wózkiem widłowym naszego Klienta rozpoczął się wraz z permanentnym zapychaniem się filtra cząstek stałych. W skutek braku drożności doszło do unieruchomienia maszyny, choć objawy usterki pojawiały się znacznie wcześniej. W tej sytuacji były możliwe wyłącznie dwa rozwiązania. Zakup nowego filtra, który wiązałby się z niebotycznymi kosztami lub usunięcie wkładu filtra i wyprogramowanie DPF z poziomu sterownika.

dpf linde h70

Napisaliśmy więc nową mapę, opróżniliśmy zapchany filtr i udrożniliśmy wydech maszyny. Efekt? Problem rozwiązany, a naprawa na tyle skuteczna, że usterka już nigdy więcej się nie pojawi.

 

W jakich modelach wózków Linde możemy jeszcze wykonać usługę usuwania DPF czy innych problemów?

Linde H50

Linde H60

Linde H70

Linde H80

Rate this post