BMW X5M Tuning modelu F95 Competition

Poznaj nasze propozycje na tuning modelu BMW X5 w najmocniejszej, benzynowej jednostce MPower. Jak uzyskać jeszcze większą moc i lepsze brzmienie auta, którego gabaryty i osiągi wręcz powalają na kolana. Ale co ważne, może być znacznie, znacznie lepiej!

Słowem wstępu. BMW X5M to model auta, który świetnie nadaje się na tuning. Zarówno w kwestiach przyrostu mocy oraz dźwięku. Podobnie jak i optyki, choć przyznajmy szczerze, że już w seryjnym wydaniu auto prezentuje się znakomicie. I wiele mu nie trzeba, aby skupiało wzrok na ulicach.

x5m tuning

 

Jak wiadomo, lata 90 już dawno przeminęły, podobnie jak początek nowego millenium. A dla fanów motoryzacji i właścicieli sportowych samochodów (i nie tylko!) oznacza to coraz większe restrykcje dotyczące emisji spalin, szczególnie w Europie. W związku z powyższym, ten jak i inne podobne modele serii MPower posiadają filtr cząstek stałych w układzie wydechowym. Który niestety, ale dławi auto zarówno w kwestiach osiągów jak i barwy brzmienia wydechu.

 

X5M tuning i pomysły na modyfikacje w BMW X5 M 625 Hp?

Zacznijmy od kwestii gwarancji auta. Serwis nie lubi modyfikacji mechanicznych i często doszukuje się w nich problemów. Jednak Ci, którzy poradzą sobie z ludźmi z BMW lub mają tam „układy”, śmiało mogą podjąć temat. Ale my jako, że mamy do czynienia z modelem z roku 2020, uznaliśmy, że warto o tym wspomnieć dając naszym Klientem pole wyboru.  Rozdzielamy więc dwie opcje tuningu. Te biorące pod uwagę restrykcje gwarancyjne, jak i te, które na nie nie zważają.

 

Aktywny wydech w BMW X5M F95

Aktywny wydech w modelu BMW X5M F95 to opcja dla wszystkich właścicieli aut, którzy do tematu gwarancji podchodzą bardzo poważnie. Tak jak w tej konkretnej realizacji, w której zamontowaliśmy nasz bezinwazyjny, elektroniczny system aktywnego układu wydechowego. Jest to rozwiązanie, które radykalnie poprawia brzmienie zdławionego przez filtry wydechu, a które nadal można zastosować mimo obostrzeń związanych z gwarancją czy leasingiem.

chip tuning bmw x5m f95 competition

W tym egzemplarzu zamontowaliśmy nasz najwydajniejszy system składający się ze specjalnych rezonatorów w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Dzięki temu uzyskaliśmy znacznie lepsze brzmienie auta zarówno w górnych jak i dolnych zakresach obrotów. W tym jednak przypadku nie ma to przełożenia na osiągi auta.

 

Sportowy układ wydechowy do BMW F95 S63M X5 M Power

Nie oszukujmy się. Jak na drzemiącą w tym aucie moc, wydech po prostu brzmi słabo. Co więc możemy zaproponować? Dla tych, którzy nie zważają na gwarancję możemy zaproponować kompletny układ wydechowy, który radykalnie poprawi dźwięk i osiągi auta. Sportowy wydech składa się z sekcji downpipe na sportowym katalizatorze, lżejszym i pozbawionym tłumików front pipe z sekcją centralną oraz końcowym wydechu z klapami na nowych końcówkach wydechu.

Wydech występuje w kilku konfiguracjach, włącznie z możliwością wymiany kolektorów i zapewnia przyrosty mocy oraz znaczną poprawę dźwięku poprzez pozbycie się dwóch tłumików środkowych oraz sekcji z filtrem cząstek stałych. Różnicę stanowią również przelotowe tłumiki końcowe.

 

Chiptuning BMW X5 M F95 M Competition 625 HP

Chiptuning modelu zapewnia niebywałe wręcz i nadal bezpieczne przyrosty na poziomie dodatkowych 110 HP i 130 NM ✅. Ale chiptuning i strojenie w tym modelu wraz z połączeniem montażu nowego, sportowego i luźniejszego wydechu pozbawionego filtra cząstek stałych da jeszcze więcej możliwości.

Chiptuning BMW X5 M F95 M Competition 625 HP

Optymalny chip tuning i najlepsza modyfikacja dla modelu X5M Competition?

Nasza propozycja, która da najlepsze i optymalne efekty bazuje na modyfikacji układu wydechowego wraz z wyprogramowaniem filtra OPF i napisaniu indywidualnej mapy obejmującej strojenie silnika. Dodatkowo możemy zaproponować efekt pop-cornu czyli klasyczny efekt POP&BANG!

Zakres modyfikacji obejmuje:

  1. Montaż sekcji downpipe ze sportowym katalizatorem.
  2. Montaż sekcji frontpipe bez środkowych tłumików i łączeniem connecting pipe
  3. Montaż końcowego aktywnego wydechu z klapami
  4. Montaż nowych końcówek
  5. Indywidualny chiptuning, strojenie, program pop&bang oraz wyprogramowanie sond i filtra OPF

 

Taka modyfikacja zapewnia przyrosty w okolicy 800 HP ✅ czyniąc model BMW X5M Competition prawdziwym postrachem na drogach. Z ryczącym i dającym wiele frajdy sportowym układem wydechowym!

Masz pytania odnośnie modyfikacji? Zadzwoń lub napisz do nas!

Rate this post