Tuning Porsche 911 991.2 3.8 Turbo

Tuning modelu Porsche 911 z generacji 991.2 z roku 2017 bazował na wymianie układu wydechowego w konfiguracji niedostępnej w przypadku dedykowanych rozwiązań. W związku z powyższym na indywidualne zamówienie Klienta został przygotowany x-pipe wraz z katalizatorem „setką”, spełniającym normy emisji spalin Euro 6.

porsche 911 991.2 sport exhaust

Efekt? Rewelacyjny!

Mimo, że nie mamy pełnego przelotu, auto brzmi, strzela z wydechu podczas redukcji biegów, a to dopiero początek. Różnica względem seryjnego układu wydechowego jest tak wielka, że nie sposób porównywać dźwięku auta z przed i po modyfikacji. Dodatkowym atutem samej modyfikacji jest również konstrukcja układu wydechowego wraz z katalizatorami o większej przepustowości. Mimo braku pomiarów na hamowni, jak na ten moment, jesteśmy praktycznie przekonani, że po usunięciu seryjnych katów doszło z automatu około 20 koni mechanicznych.

Modyfikacja układu wydechowego mimo nowych katalizatorów wymogła na nas konieczność programowego usunięcia sond lambda w skutek pojawiającego się błędu emisji spalin, co jest raczej standardem w takich przypadkach. Ponadto mamy tu już przyzwoity setup pod STAGE2 i jedyne co nam pozostało to oczekiwanie na ewentualne zielone światło od Klienta.

Chiptuning Stage 2 w Porsche 911 Turbo 991.2

A czego można spodziewać się po programie i modyfikacji w takiej 911, która już na starcie legitymuje się mocą rzędu 580 koni mechanicznych? Szacujemy zupełnie bezpieczny przyrost na poziomie 620 – 630 HP i dodatkowych 100 – 130 NM!

 

Sportowy wydech do Porsche 911 991.2 / Sport Exhaust

Wśród sportowych układów wydechowych do modeli Porsche możemy wybierać między takimi producentami jak Quicksilver, Capristo, Akrapović, Supersprint, Inconel Exhaust czy Fi Exhaust. Ale, jak widać nie brakuje również rodzimej produkcji, której jakość jest równie rewelacyjna, a w dodatku pozwala na pełną customizację z uwagi na indywidualny charakter zamówienia. Jeśli nie widzisz konfiguracji wśród dedykowanych produktów, która spełnia Twoje oczekiwania, zgłoś się do nas, a znajdziemy najlepsze rozwiązanie – w tym indywidualny projekt jak w przypadku zlecenia w tej pięknej 911.

Wspólnie z ekipą BAQ Exhaust. Materiały video już wkrótce.

Rate this post