Wydech Capristo w Porsche 911 Turbo 997

Porsche 911 to klasyka motoryzacji. Model 997 Turbo niewątpliwie do niej należy stanowiąc zarazem jedną z ikon dla kolejnych odsłon i generacji tej marki. Właściciele modelu 997 mogą jednak poprawić seryjne parametry auta nie tylko w zakresie mocy, ale również dźwięku doładowanego silnika V6 o mocy 480 koni mechanicznych.

My zrobiliśmy to z wydechem marki Capristo.

capristo exhaust porsche 911

Wydech Capristo Exhaust

W tym konkretnym przypadku mieliśmy do czynienia z wydechem typu catback wraz ze sportowymi katalizatorami oraz pneumatycznymi klapami do sterowania głośnością wydechu. Opcjonalnie otwieranymi oraz zamykanymi z poziomu dodatkowego pilota przy kluczyku. Co więcej musimy przyznać, że fabrycznie auto faktycznie nie brzmi najlepiej. Ewidentnie brakuje tu bardziej charakternego i agresywnego brzmienia, które pojawia się dopiero wraz z nowym wydechem.

Warto dodać, że w przypadku takich ikon jak model 911 ryzykownym wydaje się iść na kompromisy, poszukując customowych wydechów. Marka Capristo niewątpliwie uznawana jest za produkt klasy premium, wobec czego montaż aftermarketowego rozwiązania nie koliduje z prestiżem samego modelu, poprawiając jednocześnie i dźwięk doładowanego boxera, jak i jego osiągi.

Z uwagi na zakres prac oraz ułożenie silnika z tyłu, montaż wydechu zajmuje około 3 dni roboczych, zakładając, że na drodze nie pojawią się okoliczne problemy trawiące starsze modele aut. Jak skorodowane śruby, gwinty czy nagryzione zębem czasu sondy.

Więcej informacji na temat sportowych wydechów w zakładce tutaj.

wydech capristo porsche 911 997

porsche 911 997

tuning porsche 911

A co jeszcze możemy zaproponować do tego modelu?

 

Chiptuning Porsche 911 997 3.6 480 HP

Warto rozważyć modyfikację tego silnika pod kątem optymalizacji mapy. Dlaczego? Przyrosty w tym modelu są ogromne, a co najważniejsze, zupełnie bezpieczne! Indywidualna mapa i chiptuning STAGE 1 odblokowuje silnik do poziomu w okolicy 640 HP i 900 NM. Co daje przyrost w okolicy 160 HP i 290 NM!

Zakładając modyfikację wydechu jak w tym przypadku można spodziewać się w zupełności przyrostu na dodatkowe 30-40 HP oraz 80 NM co może uczynić z tego auta prawdziwą bestię i niszczyciela super sportowych samochodów spod świateł.

Chiptuning Porsche 911 997 z silnikiem 3.6 480 HP to jedna z najlepszych modyfikacji do tego auta!

Rate this post