NAPRAWA ADBLUE W BMG TUNING

Naprawa AdBlue możliwa jest u nas nie tylko w samochodach ciężarowych. Naprawy AdBlue możemy podjąć się r również w samochodach osobowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także w koparkach.

Jaki zakres usług wykonamy dla Ciebie i Twojego pojazdu ciężarowego wyposażonego w mocznik AdBlue?

 • diagnostyka komputerowa
 • serwis adblue / scr
 • naprawa adblue / scr
 • emulator systemu adblue / scr
 • usuwanie adblue
 • emulator adblue Scania
 • emulator adblue Iveco
 • emulator adblue Volvo
 • emulator adblue MAN
 • emulator adblue DAF
 • emulator adblue Mercedes
 • emulator adblue Renault

WAŻNE: ten sam zakres usług wykonamy w samochodzie osobowym oraz maszynie rolniczej lub budowlanej.

Sprawdź poniżej jak radzimy sobie z problemami dotyczącymi systemów SCR w pojazdach ciężarowych lub zadzwoń od razu, by omówić szczegóły naszego serwisu. Przyjedź do nas lub poproś, by nasz zespół zjawił się u Ciebie osobiście  w dowolnie wskazanym miejscu i dokonał skutecznej diagnostyki komputerowej w ramach serwisu AdBlue 🙂

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283

NAPRAWA ADBLUE CZY USUWANIE

Jeśli Twój samochód ciężarowy jest zaopatrzony w system SCR z mocznikiem AdBlue, dobrze wiesz, że układ ten wymaga nieustannej weryfikacji, a wszelkie zaniechania w eksploatacji prowadzą do usterki. Jakby tego było mało, mocznik należy stale uzupełniać co generuje dodatkowe koszty. Szczególnie jeśli mówimy nie o jednym aucie, a całej flocie.

By uniknąć problemu z AdBlue oraz generowanych stale wysokich kosztów związanych z mocznikiem, wystarczy wyłączyć ten system. Korzyści takiego rozwiązania będą wiązały się dla Ciebie z korzyściami w postaci oszczędności finansowych – i to wcale niemałych.

 

JAK USUWAMY AdBlue?

Tak naprawdę systemu się nie usuwa, a usypia. Proces ten polega na programowej ingerencji w sterownik silnika – ECU. Hibernacja systemu SCR jest w 100% bezpieczna dla Twojego samochodu oraz co ważne, odwracalna. Możliwość modyfikacji oprogramowania sprawi, że unikniesz stałych kosztów eksploatacyjnych związanych z uzupełnianiem mocznika AdBlue. A to bezpośrednio przełoży się na brak eksploatacji pozostałych elementów, takich jak zbiornik czy pompa. Użytkowanie auto będzie więc po prostu tańsze i zauważalnie, bardziej ekonomiczne.

 

CZYM JEST AdBlue?

Już tłumaczymy. AdBlue to rodzaj cieczy, mocznika, który spełnia rolę reduktora. Jego zadaniem jest rozłożenie szkodliwych tlenków azotu w katalizatorze SCR. AdBlue jest wykorzystywany głównie w przemyśle motoryzacyjnym, mający na celu niwelowanie wydostawanych, szkodliwych dla środowiska substancji wynikających z wykorzystywania jednostek silnikowych diesla.

Jeśli Twój samochód uposażony jest w wysokoprężny silnik diesla i wyprodukowano je pod koniec 2014 roku, niemal pewne jest, że ten egzemplarz posiada już system dodatkowej ochrony środowiska w postaci systemu.

Po czym zdiagnozować problem z AdBlue? Jeśli Twój samochód ciężarowy nagle stracił moc, komputer ”wypluwa” błędy, wówczas może być to właśnie problem z mocznikiem. Usterki nie należy bagatelizować. Problemy z systemem SCR i AdBlue w skutek zaniechania naprawy i dalszej eksploatacji są w stanie całkowicie unieruchomić auto.

Wykorzystywanie systemu SCR w samochodach ciężarowych zostało nałożone odgórnie przez normy unijne. Dla firm transportowych i właścicieli pojazdów ciężarowych system ten stanowi dodatkowe koszty eksploatacji pojazdów. Istotne jest nie tylko stałe nadzorowanie poziomu płynu AdBlue w zbiorniku. Z czasem to także konieczność wymiany specjalnego zbiornika wchodzącego w skład całego systemu oraz specjalnej pompy.

Naszą usługę wykonamy dla Ciebie na miejscu we Wrocławiu lub w dowolnie wskazanym przez Ciebie miejscu, po uprzednim umówieniu wizyty.

Zadzwoń do nas i zapytaj czy usługę naprawy AdBlue wykonamy również dla Ciebie. Odwiedź nasze centrum we Wrocławiu lub poproś, abyśmy do Ciebie przyjechali.

BMG Tuning

Ul. Krakowska 30, Wrocław

Telefon: 790 454 283